Dorostenci A potvrdili roli favorita

V neděli 19. ledna vyrazil přerovský tým dorostenců na své první utkání v novém roce do Starého Města, kde se střetli s domácím Slováckem a s Panthers Otrokovice. V obou zápasech byl Přerov jasným favoritem a svou roli také potvrdil. Teď se pojďme podívat důkladněji na obě utkání.

FBC Přerov 8:3 FBC SLOVÁCKO

Přerovský celek hned ze začátku ukázal svou dominanci, i tak potřeboval na vstřelení první branky poměrně dost času. Skóre otevřel až Vojtěch Řezníček střelou ze středu hřiště po ukázkové asistenci Matěje Porvola. Další gól přidal dorážkou František Šamořil po střele Šimona Váhaly. Poslední přerovský gól v 1. třetině si připsal Kryštof Burda. Slovácko ale ukázalo též drápy, par vteřin po Přerovu vstřelilo branku a upravilo tím skóre první třetiny na 3:1. Ve druhé třetině Přerov k ničemu Slovácko nepustil a řídil celou třetinu. Jako první v této části utkání prostřelil brankáře Maxim Šefčík, čímž spustil Přerovský kolotoč. Jen pár vteřin poté zaplul míček za záda slováckého brankáře po střele Adama Pospíšilíka. Slovácko neudrželo své emoce a také na to doplatilo oslabením, které předčasně ukončil Šimon Váhala po přihrávce od Františka Šamořila. Ke konci třetiny zastavil kolotoč poslední brankou ten, jež to celé začal, tedy Maxim Šefčík a tím upravil skóre na 7:1. Poslední třetinu bohužel vyhrálo Slovácko, jelikož z Přerovského celku dal gól pouze Noel Gavaller. Slovácku se podařilo prostřelit přerovského brankáře dokonce dvakrát. Výsledek utkání se jim ale už nepodařilo zvrátit, a tak Přerov vyhrál nad domácím Slováckem jasně 8:3.

FBC Přerov 5:2 PANTHERS OTROKOVICE

Všem bylo jasné že druhé utkání již nebude tak lehké, protože extraligový Panthers a přerovský tým se vzájemně ještě nesetkali a ani ho neviděl hrát. Hned po prvních minutách bylo jasné, že to bude mnohem těžší zápas, protože Otrokovice otočili zápas ve svůj prospěch hned po druhé minutě a Přerov se z toho dlouho vzpamatovával a vyrovnal až za dlouhých sedm minut po střele Adama Pospišilíka. To vhnalo Přerovu do žil novou krev a zápas začal nabírat na obrátkách. První třetina tak skončila nerozhodně 1:1. Do druhé třetiny vstoupil lépe Přerov, když hned po 33 sekundách zvrátil výsledek František Šamořil. Jenže to netrvalo dlouho a Otrokovice zase škrábly a vrátily skóre zpět na nerozhodné. Výsledek byl pozměněn až ke konci po střele Maxima Šefčíka. Do třetí a rozhodující třetiny se šlo za stavu 3:2 pro Přerov. První branku třetí třetiny přidal Noel Gavaller po svém úžasném sólu při kterém backendem přehodil míček za záda otrokovického brankáře, a tím navýšil přerovský náskok o další branku. Ke konci Otrokovice zariskovaly a šly do pole v šesti bez brankáře. To se jim ale nevyplatilo a poslední branku vstřelil František Šamořil, když téměř přes celé hřiště vzduchem dostal míček do nechráněné svatyně. Přerov tak vyhrává i druhý zápas a odjíždí domů s plným počtem bodů.

Autor článku: Šimon Váhala