Dorostenci B odehráli další utkání v Uničově

V sobotu se představil tým přerovských dorostenců B ve vzdáleném Uničově. Kde bojoval o cenné body se silným celkem z Prostějova a ještě silnějším domácím týmem Uničovu. Oba týmy měli značnou převahu ale Přerov stejně bojoval. Bohužel zbytečně. Přerovským dorostencům tedy pořád patří poslední příčka tabulky.

FBC Přerov B 0:6 SK K2 Prostějov

1. třetina i přes velký početní rozdíl byla velice vyrovnaná. Prostějov sice většinu času utočil, ale díky důkladné obraně, a skvělému výkonu brankáře Přerova se nikomu nepodařilo dát gól, tudíž se do 2. třetiny šlo za stavu 0:0. Ve 2. třetině se začala lehce projevovat únava Přerova a navíc přišel o důležité hráče. 1. rána pro Přerov bylo vyloučení Jana Hrubči ještě v 1. třetině, kterému ujely nervy, a dostal osobní trest. Další ještě větší ránou bylo poranění kotníku Jonáše Pavliše, který si tudíž do konce dne nezahrál. V tak malém počtu a ještě oslaben o další 2 hráče se začaly ztrácet Přerovu naděje na zisk bodů. Do konce třetiny dokázal Prostějov dát ještě 2 branky. Druhá třetina tedy končila za stavu 0:2. Ve 3. třetině Přerovskému celku došla veškerá energie, ale Prostějovský tým jí měl na rozdávání. Poslední třetinu suverénně ovládl Prostějovský celek, který za Přerovského brankáře dostal míček hned 4x. Přerovský tým sice také tlačil konec poslední třetiny ,ale jako obvykle mu chyběla
koncovka.

FBC Přerov B 4:6 FBC ZŠ Uničov

Ve 2. zápase se Přerovský celek utkal s domácím týmem Uničovu. Hned od první minuty Uničov na nic nečekal a hned nám poslal míček do sítě. I přes snahu Přerovského obrany se Uničovu podařilo dostat míček za záda brankáře ještě dvakrát. Do druhé třetiny se šlo tedy za stavu 0:3. Druhá třetina byla velice podobná té první. Uničov zase nasázel 3 branky a tak si myslel, že má vyhraný zápas a začal dělat chyby. Přerov dokázal využít pouze jedné. Když soupeřova obrana špatně rozehrála a přihrávku zachytil Matyáš Zbránek, který měl volnou cestu k bráně a vstřelil gól. To přimělo Přerov posbírat poslední síly do poslední třetiny. I přes obrovskou snahu se Přerovu dlouho nepodařilo dát gól. Až po brilantním výhozu přerovského brankáře, který našel rozběhlého Šimona Váhalu, který měl volnou cestu přímo k brankáři, kterého prostřelil. Poté se povedlo dostat míček do brány ještě Janu Hrubčovi a Michalovi Kramplovi. I přes všechno úsilí se Přerovu nepodařilo vyrovnat vysoký náskok Uničovu. 3. třetinu tedy ovládl Přerov, ale nedokázal odvrátit prohru. Můžu s jistotou říci, že kdyby bylo více času, zápas by dopadl mnohem lépe.

Sestava:  Kovařík - Zvěřina, Hrubča, Váhala, Zbránek, Spáčil, Pavliš, Krampla, Řezníček,

Autor článku: Šimon Váhala