Dorostenci bodovali počtvrté v řadě a vyhoupli se na pátý flek

V sobotu 20. ledna se tým dorostenců, posilněný opět o jednu lajnu starších žáků, vydal na daleký výlet do Šumperku, kde se utkal s domácím výběrem a Uničovem. I když výkony v obou zápasech byli rozdílné, ve výsledku byli kluci spokojeni, když urvali 4 body do tabulky a posunuli se na páté místo. 

FBC Přerov - FbC Asper Šumperk  4:2

V brzkém ranním zápase se kluci utkali s domácím Šumperkem. První třetina byla velkou křečí z jejich strany, hra byla bez nápadu, bez náboje a se spoustou nepřesností. Ve zbytku zápasu však kluci postupně zvyšovali obrátky ve všech směrech, a i když to ve výsledku nebyl výkon, který se od tohoto týmu očekává, stačilo to na výhru 4:2.

FBC Přerov - FBC ZŠ Uničov 2:2

Druhý zápas nás čekal težší soupeř. Uničov v minulém vzájemném střetnutí ukázal svůj potenciál hlavně v koncovce. V týmu má šikovné hráče, kteří umí dát gól, zároveň výškové a silové praporce převažovali ne jeho straně. Proto se zvolila taktika založená na důkladné obraně, čehož se kluci drželi celý zápas. I když v zápase dvakrát vedli, Uničov dokázal vždy odpovědět. Gólových šancí bylo na obou stranách dostatek. Více zahozených, doslova ,,tutových šancí" bylo v tomto zápase vyjimečně spíše na naší straně. Ve výsledku, ale výsledná remíza zápasu svědčí, vyhrát v zápase mohli oba týmy. 

Získané 4 body do tabulky tedy posouvájí dorostence na páté místo. Kluci se drží předsezonního cíle, avšak cíl se dá ještě vylepšit. 

Sestava: Lanča, Raška - Foldyna, Porvol, Možíš, Paulovič, Pavliš, Bělaška, Večerka, Mitaš, Kowalik, Suchánek, Šamořil, Šefčík, Hrabica

 

                                                                                                                                                                    Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!