Dorostenci brali čtyři body v Prostějově

V sobotu 19. ledna odcestoval tým dorostenců do nedalekého Prostějova.

FBC Přerov 6:1 Fbc Šternberk Rookies

První zápas čekal kluky Šternberk Rookies. Po první tretině jsme šli do vedení 3:0, i když předvedená hra nebyla úplně nejlepší, hlavně co se týče rozehrávky. V druhé třetině se rozehrávka začínala zlepšovat a zafungovala také nacvičená přesilová hra, když skóroval Hrabica. Do konce druhé třetiny jsme přidali ještě jeden kousek, což však napodobil i soupeř a stav zápasu tak byl 5:1. V závěrečné třetině se nám podařilo vsítit ještě jednu branku. Zvítězili jsme 6:1.

FBC Přerov 5:5 FBC ZŠ Uničov

V druhém utkání nás čekal mnohem těžší oříšek, lídr tabulky, Uničov. Do zápasu jsme vstoupili úplně jinak než do prvního. Naburcovaný tým kouče Šmehlíka šel hned po první minutě do vedení. Zápas byl velice vyrovnaný avšak znovu se prosadila přesilovková formace a Přerov vedl již 2:0, jenže je to florbal a soupeř dokázal dvěma rychlými góly skóre srovnat. Do druhé třetiny vstoupil lépe soupeř, když také po necelé minutě vedl 2:3. Ujmul se toho však přerovský Šefčík který za několik minut později vyrovnával skore na 3:3. Náš nedůraz ve velkém brankovišti nás stál dvoubrankovou ztrátu 3:5. Do konce 2. třetiny se však ještě Přerov dokázal trefit – 4:5. Ve třetí velmi dramatické třetině dokázal napsat poslední tečku do střelecké listiny Marek Večerka, skóre zápasu se tak pozastavilo na konečných 5:5. Zápas to byl výborný kluci hráli a makali jako jeden tým a povzbuzovali se – tak to má být!

Sestava: Antoniazi - Šefčík, Bělaška, Hrabica, Raška, Pospíšilík, Večerka, Šamořil, Suchánek, Pavliš T., Možíš, Zeman, Zvěřina

Autor článku: Tobiáš Pavliš