Dorostenci dosáhli na skvělé třetí místo

V neděli 15. dubna zažilo nejen mužstvo starších žáků, ale také dorostenců, vyvrcholení celé sezony, kde se v posledních zápasech rozhodovalo o konečném umístění ve svých soutěžích. O starších žácích bude článek zvlášť, avšak poslední cestu u dorostenců, popíšeme právě v tomto článku.

FBC Přerov – FBC Droždín   3:1

Na poslední rozhodující turnaj zajížděli dorostenci netradičně vlakem do Litovle. Jak naschvál, to vyšlo až na poslední kolo, jelikož si kluci museli poradit ještě v té době proti třetímu Droždínu bez posil ze starších žáků, kteří hráli své poslední zápasy v Hranicích. Do zápasu jsme tedy naskočili s 9 statečnými a brankářem Raškou. Vyčkávájící obrannou taktiku doplněnou o využívání brejkových situací zvládali kluci na jedničku a svého soupeře jen sporadicky pouštěli do střeleckých pokusů. Školou povinný Raška, však během zápasu nemusel řešit zrovna moc střeleckých pokusů soupeře, jelikož jeho obranný vál blokoval téměř vše, co letělo na jeho klec. Kluci si díky své bojovnosti v tomto zápase došli pro zasloužené vítězství 3:1 a pomalu se připravovali na boj o bronzovou pozici s přátelským klubem z Prostějova.

FBC Přerov – SK K2 Prostějov  6:1

I když to vyšlo téměř na minutu přesně, z Hranic dorazila skupinka 7 posil ze starších žáků. I přes to, že měli kluci v nohách dva zápasy, na hřišti to nebylo znát. Do zápasu nastoupila nejsilnější sestava sezony, což bylo znát již od první minuty. Celý zápas jsme odehráli na tři lajny, které doplnil ,,bílý sněhulák“ v naší brance Filda Lanča. Od začátku zápasu se hrála vyrovnaná partie, šance byly k vidění na obou stranách. Naši kluci, ale byli nesmírně namotivováni a soustředěni na takto důležitý zápas a na hřišti nevypustili jediný souboj. Zápas rozhodla asi větší chuť po vítězství z naší strany. Kluci se po celý zápas povzbuzovali a drželi jako tým, což rozhodlo možná i v posledních 6 kláních sezony. Od turnaje, co proběhl v Prostějově se celý tým dostal po týmové stránce na skvělou vlnu, na které se vezl až do tohoto posledního zápasu. Od poloviny zápasu jsme převzali otěže zápasu na naší stranu a došli si pro vítězství 6:1. Poté propukla neskutečná euforie plná radosti a štěstí.

Předsezonním cílem dorostenců bylo skončit do pátého místa. Bronzová pozice je tedy pro ně cenou zlata. Děkuji Všem hráčům za přístup během celé sezony, rodinným příslušníkům za výpomoc s dopravou na zápasy a podporu z hlediště. Všichni jste byli skvělí.

FBC Přerov - dorostenci - třetí místo

Tým dorostenců FBC Přerov v sezoně 2017/18:

Brankáři: Filip Lanča, Václav Raška

Hráči: Ondřej Kowalik, Marek Mitaš, Radek Pospíšil, Alex Suchánek, Ondřej Foldyna, Pavel Zeman, Michal Bělaška, Tobiáš Pavliš, Marek Možíš, Lukáš Zahradníček, Michal Hrabica, Marek Večerka, František Šamořil, Maxim Šefčík, Jonáš Kolomazník, Adam Pospíšilík, Václav Vybíral, Matěj Porvol, Lenka Ryšavá, Andrea Palinková a Veronika Divišová

Trenéři: Pavel Ceh a Daniel Šmehlík

 

                                                                                                                                                                                                                                             Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!