Dorostenci pokračují ve výborných výkonech

Dne 13. března 2016 dorostenci přerovského Spartaku pořádali svůj již druhý domácí turnaj. Velkou motivací pro ně bylo získat dalších 6 bodů a posunout se tak na 4. příčku tabulky a zároveň atakovat dosud třetí Prostějov. Svého úkolu se zhostili výborně.

FBC Spartak Přerov– FBC Asper Šumper 4:1

V prvním utkání se dorostenci postavili silnému Šumperku, kterému po prvním vzájemném utkání měli co vracet. V první třetině se hned po úvodním buly prosadil Přerov - 1:0. Tempo diktovali převážně přerovští hráči. Vytvářeli si šance a Šumperk k ničemu zásadnímu nepustili. První třetina tak skončila 2:0.

Druhá třetina byla z pohledu přerovských katastrofa. Hráči přestali hrát důrazně a ztráceli míčky. Šumperk toho využíval a dostával se do menších šancí, které v poklidu likvidoval gólman Chudoba. Výkon se nezlepšil a Šumperk se přece jenom prosadil. Po druhé třetině byl stav utkání 2:1.
O přestávce si hráči vyslechli rady trenéra Hausnera a vydali se do třetí třetiny s cílem pojistit si vedení a utkání vyhrát. Třetí třetina byla o mnohem lepší v porovnání s tou druhou. Spartaku se vrátila bojovnost a důraznost, což přineslo své ovoce. Spartak ve třetí třetině přidal dvě branky a zvítězil nad silným soupeřem 4:1.

Branky : Budník (Brauner), 3 Zdráhal (Foldyna, Otevřel, bez asistence).

FBC Spartak Přerov – FBC Droždín 7:2

Ve druhém utkání se přerovští dorostenci utkali s týmem z Droždína. V první třetině se Spartak gólově moc neprosadil a výkon se jim zrovna také moc nepovedl. Hráči působili unaveně a nevytvářeli na soupeře dostatečný tlak. První třetina tedy skončila 1:0 pro Přerov.
Druhá třetina však byla úplným opakem té první. Hráči začali běhat, napadat, bojovat o míček a vytvářet si šance. Jako by se hráči probudili a nastartovali na nejvyšší obrátky. Spartak se konečně gólově prosadil. Po druhé třetině tedy byl stav 5:1 pro Spartak.
Třetí třetina nepřinesla nic až tak zásadního. Spartak hlídal vedení, ovšem i přesto si vytvořil několik gólových šancí, ze kterých vytěžil pouze jeden gól. Třetí třetina tak skončila za stavu 7:2 pro Přerov. Velkým kusem pomohl také bránkář Raška, který svůj tým velmi podržel.

Branky: 4 Loucký (Kavka, Budník, Vinklárek, bez asistence), 2 Zdráhal (Foldyna, Brauner), Kovařík (Otevřel).

Přerov tak odehrál úspěšné dvě utkání a do tabulky si připisuje dalších 6 důležitých bodů. Momentálně se nachází na 4. místě pouze jeden bod za třetím Prostějovem.