Dorostenci potěšili domácí fanoušky

V sobotu 23.9. vstoupili do nové sezony i dorostenci. Před domácím publikem nastoupili proti Šternberku a Lipníku. Sestavu tvořilo hned 5 starších žáků a 2 dorostenky – Verča Divišová a Andrea Palinková, pro které to byly premiérové zápasy s hochy.

FBC Přerov –FbC Topgal Šternberk  6:5

Zápas měl určitě svého favorita a to by hostující celek ze Šternberku, který ještě v minulé sezoně hrál 1. dorosteneckou ligu. Jednalo se o vyrovnaný zápas, který mohli ve svůj úspěch proměnit oba týmy. Šternberk si vcelku vylámal zuby na Raškovi v naší kleci, byl více přímočarý do branky. Náš tým se snažil více kombinovat a nespoléhal se na své individuality. V zápase se přiklonilo štěstí na naší stranu, když jsme rozhodli 8 vteřin před koncem na konečných 6:5. V zápase jsme měli taky smůlu, rozhodčí odpískali skvělý zápas, až na jedno vyloučení, které být nemělo a vrátilo soupeře zbytečně zpět do hry. Pak by zápas skončil možná jinak. Na začátek sezony ale dobrý start.

FBC Přerov – FBC Lipník  10:2

Druhý zápas měl poměrně slabšího soupeře. Sestava se dopnila o hráčky z dorostenek. Po první třetině bylo prakticky rozhodnuto, vedli jsme o 5 branek a chtěli jsme se soustředit spíše na detaily. Bohužel tyto zápasy jsou pro kluky velkou motivací, každý si chce připsat minimálně 20 bodů a od toho pak vypadá hra. Výsledek vypadá rozdílem třídy, ale na hřišti to nebyla zrovna velká podívaná.

Na začátek sezony bereme 6 bodů. Musíme se vyvarovat individuálních chyb v rozehrávce a nadále pracovat na týmové kombinační hře. Budeme mít asi nejmladší tým v lize, což je na druhou stranu motivace, jelikož v každém zápase nemáme co ztratit. Na závěr bych chtěl poděkovat všem přítomným rodinným příslušníkům za podporu v hledišti a doufám, že domácí prostředí si vytvoříme i na hostujících halách.

Sestava: Raška, Lanča – Paulovič, Porvol, Zahradníček, Pospíšil, Mitaš, Kowalik, Večerka, Foldyna, Bělaška, Hrabica, Suchánek, Šefčík, Pospíšilík, Pavliš, Možíš, Palinková, Divišová

 

                                                                                                                                                                Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!