Dorostenci potvrdili formu. Z Postřelmova přivezli 6 bodů!

V sobotu 20. února se vydali přerovští dorostenci opět do Postřelmova. A to s jediným cílem - získat 6 bodů. Premiéru v katogerii dorostenců si odbyl starší žák Filip Lanča, který nahradil nemocné gólmany Tomáše Chudobu a Václava Rašku.

FBC SPARTAK PŘEROV –  FBŠ TEIWAZ HRANICE 4:1
První utkání přerovští dorostenci odehráli proti hranickému Teiwazu. Zápas začal v lehkém tempu, to se ovšem každou minutou zvyšovalo. V první třetině si Přerov vytvářel solidní šance, které proměnil a rychle se tak dostal do jasného vedení. Přerov po první třetině vedl. Ve druhé třetině Spartak poněkud polevil. Hra Spartaku ve třetí třetině se od té druhé moc nezlepšila. Spartak nebyl moc aktivní a ztrácel míčky, ale míček do brány Teiwazu nakonec dostal. Konečné skóre bylo 4:1 pro Přerov. Filip Lanča předvedl výborný výkon a výrazně svému týmu pomohl. I přes nevýraznou hru Spartaku se snažili hráči najít pozitiva a připravit se na další zápas proti silné Mohelnici.

FBC SPARTAK PŘEROV – FBC MOHELNICE 6:3
Přerovští  hráči věděli, že pokud by tento zápas vyhráli, předběhli by Mohelnici v tabulce. Motivace tedy byla veliká. Přerov od začátku první třetiny hrál na sto procent. Mohelnice však také hrála důrazně a tlačila. Každopádně Přerov byl za svou aktivitu na hřišti odměněn a pokračoval ve své hře, avšak Mohelnice bránila velmi dobře.  Ve druhé třetině padaly branky na obou stranách, ale Spartak stále vedl. Ve třetí třetině Spartak spíše bránil, a to úspěšně. Přerov jasně porazil Mohelnici a přeskočil ji v tabulce.
Přerov tedy splnil svůj cíl a odváží si z Postřelmova 6 bodů. Výbornou premiéru za dorostence si zapsal Filip Lanča, který v obou utkáních  své spoluhráče podržel. V Postřelmově zároveň oslavil narozeniny hráč Spartaku - Petr Kavka, který zpříjemnil přestávku svým spoluhráčům formou malých dortíků. Tímto mu ještě jednou přejeme hodně štěstí a zdraví a také spoustu míčků v bráně soupeřů. Další turnaj dorostenci odehrají 13. března v Přerově.

Autor článku: Milan Otevřel