Dorostenci přivezli tři body. Sahali však po větším úspěchu.

Tým dorostenců odcestoval ke svému druhéhu dvojzápasu do Olomouce, kde se utkal s domácí rezervou a Prostějovem. Tentokrát se musel obejít hned bez trojici hráčů Mitaš, Hrabica, Večerka a v prvním zápase i Pospíšilíka. I když absence byla znát, porvali se hráči se svými soupeři až na pár pasáží dobře a dovezli 3 body.

FBC Přerov - FBS Olomouc B  16:1

Ať už to byla první třetina proti Olomouci, či v dalším zápase proti Prostějovu, označíme ji za třetinu hrůzy. Hráči měli v hlavách, že se hraje proti slabšímu soupeři a tak byl jejich cílem spíš jejich individuální cíl, než ten týmový. Od druhé třetiny se po menším čistění žaludku přeplo z režimu spánku na režim, který by měl platit v každém zápase a výsledkem byl válec v podobě 16 branek v soupeřově síti.

FBC Přerov - SK Sportcentrum Prostějov  3:4

Druhý zápas byl naprosto jiný šálek čaje. Prostějov disponuje silovou hrou, navíc má ve svém týmu individuality s dobrou koncovkou, kterou jsme pocítili hned v první půlce úvodní třetiny, když jsme inkasovali rychlé tři branky. Do konce první třetiny se nám podařilo snížit a utlumit tlak soupeře, který byl po vstřelených brankách na koni. Druhou třetinu to byl boj z obou stran, šance byly vidět na každé straně, branku jsme ale neviděli. Třetí třetina už byla v našich rukách, spousta vyložených šancí, které v konečném důsledku znamenaly ztrátu bodů. Nejdřív přišlo snížení v podobě nacvičené standartky, poté únik z pravé strany a bylo vyrovnáno. Nejlépe odehranou třetinu v této sezoně jsme zakončili fatální chybou v poslední minutě zápasu, kdy z brejku rozhodl zápas prostějovský Antel. I takové zápasy se stávají, jedeme dál.

Sestava: Lanča, Raška - Foldyna, Zahradníček, Pospíšil, Paulovič, Porvol, Bělaška, Suchánek, Kowalik, Pavliš, Možíš, Pospíšilík, Šefčík

Po čtyřech kolech se nacházíme na třetí příčce. Přístě vyzveme Olomouc A a Mohelnici.

 

                                                                                                                                                                Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!