Dorostenci přivezli z Kostelce 3 body

Dnes 11.2. se výběr přerovských dorostenců vydal do Kostelce na Hané. Čekaly je tam dva zápasy proti papírově nejslabšímu Playmakers Prostějov a nejlepší Olomouci A. Na zápas s Olomoucí se dorostenci mohli připravit v přátelském utkání se svými kolegy z juniorky, které proběhlo v pátek místo klasického tréninku.

FBC Přerov 7:0 Playmakers Prostějov

První zápas proti Prostějovu otevřel rychlou střelou z první Suchánek po asistenci Foldyny, poté dvakrát zazvonila tyč, ale to bylo pro 1. třetinu vše. Tu druhou se Přerov více rozstřílel a hned na začátku druhé části se prosadil Bělaška po asistenci Kowalika. O dalších 11 sekund později pak Hrabica po nahrávce Šefčíka. V druhé třetině se ještě prosadil Pavliš po nahrávce Večerky a aby toho nebylo málo, tak si přesný zásah připsal i Foldyna, kterému nahrál Kowalik. Ve 3. třetině ještě upravili skóre na konečných 7:0 Pospíšil a Suchánek, který zametl do prázdné branky po Bělaškově přihrávce.

FBC Přerov 2:7 FBS Olomouc A

V druhém zápase Přerov nastoupil proti zatím neporažené Olomouci. Zápas byl ze začátku vyrovnaný s mírnou převahou Olomouce, ale i tak se Přerov prosadil jako první a to díky jednomu z olomouckých obránců, kterému při pokusu vystřelit ujel míček, jehož se zmocnil Kowalik a v situaci 1 na 1 překonal golmana jednoduchou kličkou na backhand. Tento gól znamenal, že Olomouc zvýšila svůj tlak na přerovskou branku ,vše však bylo vyřešeno stažením do bloku, který vydržel až do konce třetiny, kdy ho Olomouc protrhla dvěma góly do šatny. V druhé třetině se přerovská síť zavlnila ještě dvakrát, ale Bělaška s Kowalikem dokázali odpovědět a ze zajímavé standartky druhý jmenovaný střílí a dává gól. Za stavu 4:2 pro Olomouc Přerov začal napadat, ale moc k užitku to nebylo, jelikož Olomouc i tak přidala další 3 góly a upravila konečný stav na 7:2 ve svůj prospěch. Přerov se tedy, bohužel, vrací domů s očekávanými 3 body.