Dorostenci v Šumperku získali pouze tři body

V sobotu 2. března odcestovali dorostenci do Šumperku, kde se měli střetnou s Mohelnicí a domácím celkem. Utkání se jím tak úplně nevydařila a domů se vrací s polovinou.

FBC Přerov 1:2 FBC Mohelnice

První utkání bylo proti velmi dobře bránící Mohelnici. Ta zvolila proti nám defenzivnější způsob hry, který se jím ve finále vyplatil. Soupeř dobře zahušťoval prostor před brankou a obětavě chodil do střel. Jako první jsme otevřeli střeleckou listinu my. Po krásné kombinaci se prosadil k tyčce Adam Pospíšilík. Na to však zanedlouho dokázal odpovědět soupeř, který z „brejkové“ situace srovnává. I druhý gól soupeře padl z „brejku“. Soupeř pak hru zatáhl ještě více a pohlídal si hubené vítězství. Nutno podotknout také výborně chytající brankáři obou družstev.

FBC Přerov 6:3 FbC Asper Šumperk

Minulé vzájemné utkání se nám podařilo zvítězit v první periodě v poměru 6:0. I tentokrát se nám vstup do utkání povedl, do vedení jsme se dostali hned ve dvacáté vteřině. Pak se ale zařadil nižší převodový stupeň, mysleli jsme si, že to půjde jak po másle, předvedená hra byla však křečovitá. Přihrávky nám nechodily přesně, výkon na hřišti byl nesoustředěný. Zlom přišel až v poslední třetině, do které jsme šli za vyrovnaného stavu 3:3. Úvodní branka třetiny padla hned v 16. vteřině, když Matěj Porvol vytáhl svoji „bazooku“, kterou se trefil za záda brankáře. Do konce zápasu se nám podařilo přidat ještě dvě branky a výhra 6:3 byla zasloužená.

Sestava: Antoniazi - Šefčík, Bělaška, Hrabica, Pospíšilík, Porvol, Raška, Večerka, Šamořil, Suchánek, Pavliš, Zvěřina

Autor článku: Daniel Šmehlík