Dorostenci ve Starém městě vybojovali tři body

Dne 26. 1. 2020 si přerovský tým dorostenců A jel odehrát 18. kolo 1. ligy dorostenců. Turnaj se odehrál ve Starém Městě. Soupeři byli Florbal Vsetín a Florbal Excelsior Havířov.

FBC Přerov 7:3 Florbal Vsetín

První zápas začal určitě lépe pro Přerov. Ve 4. minutě otevřel skóre Noel Gavaller, byl to jediný gól první třetiny. Přerov nepoustěl soupeře k akcím. Již po 43 sekundách druhé třetiny si Přerov zvýšil vedení. Soupeř nevěděl, jak překonat přerovskou obranu, avšak po chybě snížil stav utkání na 3:1 pro Přerov. Většina zápasu se odehrávala na vsetínské polovině, kde jsme měli hodně neproměněných šancí, které končili v golmanových rukách nebo mimo bránu. Konečné skóre pak bylo 7:3 pro přerovské dorostence. Tým získal 3 důležité body.

FBC Přerov 2:4 Florbal Excelsior Havířov

Další zápas byl s Havířovem. Ten už nebyl tak moc podle našich představ. V 9. minutě jsme obdrželi nešťastný gól při naší přesilové hře. Hned minutu poté využil soupeř početní převahu a vstřelil další gól. Po první třetině to nevypadalo pro Přerov moc dobře, ale měli ještě hodně času na zvracení stavu. Druhá třetina taktéž skončila golóvě lépe pro Havířov. Naši kluci označili všechny týče, ale gól nepadl. Až ve třetí části se povedlo vstřelit branku jejíž autorem byl Radim Hradil. Napětí stoupalo když Přerov vsítil další gól, avšak vítězství pro Havířov upevnil další gól v naší kleci. Konečné skóre tak bylo 4:2 pro Havířov.

Dorostenci si odvezli ze Starého Města 3 body a končí na druhé pozici v tabulce, avšak v prvním koši si nezahrají, z důvodu rozhodnutí komise a upřednostnění pořádání. Do prvního koše tak postupuje Havířov.

Autor článku: Dominik Pělucha