Dorostenci zatím neporaženi

O víkendu se v Lipníku nad Bečvou naši dorosntenci utkali se dvěma týmy ze Šternberka. Cíl byl jasný, odvézt si dalších šest bodů, úkol to však jednoduchý nebyl.

FBC Přerov – Fbc Topgal Šternberk Veterans 7:1

V prvním zápase kluci hráli s týmem Fbc Topgal Šternberk Veterans, hned v úvodu zápasu Přerov inkasoval po proměněné přesilovce Šternberka, avšak neuběhly ani 2 minuty a přerovský vlak nastartoval Alex Suchánek po chybné rozehrávce Šternberka. Přerov v první třetině přidal ještě jednu branku a do druhé části šli se skórem 2:1. Druhá třetina byla plná vyloučení a zbytečných faulů Přerova. Přerov se v druhé třetině ocitl v situaci 5 na 3, ale v téhle přesilové hře gól nepadl. Do třetí třetiny šli přerovští za stavu 4:1. Na začátku třetí třetiny nastoupil Přerov pouze ve čtyřech, ale to jim nebránilo dát gól v oslabení. Přerovský mančaft ještě přidal další 2 branky a náhle byl ve vedení 7:1 necelé 3 minuty před koncem utkání. Konec zápasu byl trochu emočně vyhrocený, ale Přerov zůstal v klidu a situaci zvládl. Šternberk však ke konci vyfasoval 2 minuty za nesportovní chování. Zbytek utkání se už odehrál v klidu a Přerov si bere 3 body.

FBC Přerov – FBC Topgal Šternberk Rookies 6:4

Druhý zápas kluci hráli s týmem Fbc Topgal Šternberk Rookies, tento zápas se odehrál v úplně jiném tempu, rytmu a byl hodně obohacen důležitou taktikou. Stejně jak i v prvním zápase Přerov dostal první gól, ale netrvalo to ani půl minuty a Přerov vstřelil branku ze standardní situace ze středu hřiště jejich naučenou rozehrávkou. V tomto zápase již od začátku panovala velká atmosféra, jak ze strany přerovských fanoušků, tak i těch šternberských. První třetina byla velmi vyrovnaná a skončila za stavu 2:2. Kluci věděli, že se jim tato třetina povedla, ale musí stále makat. Druhá část byla ze strany Přerova výborná. Kluci se semkli, díky týmové hře a skvělým kombinacím si zasloužili vstřelit za druhou třetinu 4 branky a ani jednu neinkasovat. Gólově se prosadila hlavně první lajna Přerova a hráči šli do třetí třetiny se čtyřgólovým náskokem. Druhá lajna hrála proti šternberské zkušenější pětce, ta měla za cíl neinkasovat branku a těžit z protiútoků. Přerovu už ve třetí třetině docházely síly, takže se hra přesunula spíše do jejich obranného pásma. V páté minutě třetí třetiny Šternberk skóroval a přiblížil se Přerovu na rozdíl tří branek. V polovině třetiny se po vyloučení hráče z každého týmu chvíli hrálo 4 na 4, avšak v téhle situaci branka nepadla. Dvě minuty před koncem se soupeř přiblížil o další branku Přerovu a Šternberk měl pouze dvě minuty na vstřelení dvou branek. Minutu před koncem zápasu Přerov po nešťastné hře na zemi šel opět do čtyř. Kluci se dokázali ubránit a udržet skóre 6:4. Po prozatím nejtěžší zkoušce sezóny si berou domů velmi důležitých 6 bodů.

Sestava: Antoniazi – Šefčík, Bělaška, Hrabica, Porvol, Pospíšilík, Večerka, Šamořil, Suchánek, Pavliš, Možíš, Zvěřina, Gavaller, Lejsek, Váhala

Autor článku: Maxim Šefčík