Dorostenky doma = 6 bodů!

V sobotu 2.4. se na Městské sportovní hale v Přerově představil dívčí tým Spartaku Přerov a to oddíl dorostenek. K zápasům byl nominován rekordní počet 18ti dívek. Tři děvčata čekala dokonce úplná premiéra v přerovském dresu.

Dorostenecký tým se v aktuálním ročníku nachází na 7. místě tabulky, jejíž součástí je 11 celků. Na domácím turnaji se střetly se soupeřkami, kterým ukazovaly před tímto víkendem v tabulce záda. Svou roli mírných favoritů děvčata zvládla a připsala si zastlouženě plný počet 6 bodů!!!

FBC Spartak Přerov - FBŠ Teiwaz Hranicko Odersko   7:2 (2:0, 3:2, 2:0)
góly (asistence): 2x Ondrišová (Pavlíčková, Horáková), 2x Oherová Nikol (Langová, Kupková), Divišová, Pavlíčková (Oherová Ter.), Langová (Kupková)

Spartak nastoupil proti týmu krčícímu se na samém chvostu tabulky velmi aktivně. Všechny tři útoky si dokázaly vytvořit tlak na útočné polovině Hranicka-Oderska. Do nejnebezpečnějších příležitostí se však dostávala první formace vedená Pavlíčkovou. Ta v šesté minutě vybídla do zakončení Ondrišovou, která měla spoustu času si střelu připravit a poprvé tak rozvlnit síťku v brance hostí. Právě střelkyně prvního gólu po prvním zápase spěchala na rodinou oslavu, asi proto si pospíšila i z dalším gólovým příspěvkem, aby tak ospravedlnila svou neúčast na druhém utkání. 2:0

V druhé třetině čekala zaplněná "volejbalovka" na změnu skóre do 8. minuty. To se chytrou střelu na zadní tyč prosazuje střelkyně Divišová. Od této chvíle se však do konce druhé části roztrhl s góly pytel. Za hosty se díky nepřesnostem v obrané hře prosazuje hned 2x Šromotová. Přerovská děvčata však prokládají góly hostů vlastními střeleckými úspěchy. Zaslouženě se prosazuje bojovnice Pavlíčková - 4:1 a svůj první zářez na pažbu si ve svém premiérovém startu připisuje starší ze sester Oherových Nikol - 5:2

Poslední část utkání patří třetímu útoku "nováčků". Nejdříve Langová procedila míček za záda Dobrovolné a svůj druhý gól v utkání střílí i Nikol Oherová, pod oba zápisy se podepisuje svojí asistencí Lucka Kupková - 7:2. Pohodlné vedení se již nepodařilo žádné z domácích hráček dále navýšit a zbylé ojedinělé pokusy hostí kryje s přehledem brankářka Řeháková. Ve velmi dobré atmosféře a po dobrém výkonu přichází závěrečná siréna a zasloužené vítězství.

FBC Spartak Přerov - 1.FBK Rožnov p. Radhoštěm   4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
góly (asistence): 2x Samohýlová (Horáková), 2x Vaníčková (Hrudíková)

V druhém utkání čekal na domácí florbalistky konkurent v tabulce. Rožnovská děvčata udělala pod vedením zkušeného Stanislava Barabáše velký kus práce a nečekal se tak jednoduchý duel. V elitním útoku bylo potřeba nahradit "oslavující" Ondrišovou. Její místo obsadila další z novicek v sestavě Samohýlová. Té není hokejka cizí díky své hokejové minulosti, přesto její výkon byl víc než příjemným překvapením. Přerov vletěl do utkání přímo raketově a v čase 0:12 se prosazuje právě Samohýlová. V 7. minutě bere na vlastní polovině míč Vaníčková a svým typickým průnikem ukazuje trojici protihráček své záda s číslovkou 31. No a zakončení také nebylo provedeno zle - 2:0. Předzápasový trénink byl v rámci hry zaměřen i na řešení standartních situací a i to nese své ovoce, po přiťuknutí Hrudíkové se trefuje opět hráčka číslo 31 - 3:0.

Druhá pasáž utkání byla z pohledu domácích nejméně vydařená. Hostující hráčky se snažily nabourávat rozehrávku Přerovaček hned v zárodku a holky si stím většinu času druhé třetiny nedokázaly poradit. Na 3:1 tak zaslouženě snížuje Mořkovská, ale Přerov o svůj cenný náskok zcela nepřišel jen díky výbornému výkonu domácí golmanky Řehákové.

Do poslední části však vstoupil opět tým z úvodu utkání. Spartaku se podařilo zjednodušit rozehrávku a ihned po ztrátě vytvářel na Rožnov celoplošný tlak. Šancí na gól bylo opravdu mnoho, ale prosazuje se pouze svým druhým gólem v utkání Samohýlová. V závěru utkání přichází ještě dvojí vyloučení hostujících hráček, ale přesilovku ještě děvčata sehrát neumí. I druhé utkání tak končí vítězstvím domácích barev a tým dorostenek si tak do tabulky zaslouženě připisuje plný počet 6ti bodů.

Přerovské florbalistky tak mají v aktuálně 21 bodů a ze sedmé pozice je již nikdo nesesadí. Svůj zatím historicky nejlepší bodový zisk se budou snažit ještě rozšířit v posledních zápasech letošní sezony v Mikulovicích u Jeseníku, kde se utkají v derby s Prostějovem a Krnovem. Bez šancí jistě nebudou, oba soupeře již v letošní sezóně porazily.

Sestava: g) Řeháková, Beňová, o) Hrudíková, Vaníčková, Palinková, Ryšavá, u) Ondrišová, Pavlíčková, Horáková, Samohýlová, Divišová, Oherová Tereza, Štěpánová, Kupková, Oherová Nikol, Sudolská, Langová, Vlková

Autor článku: Ondřej Otáhal