Dorostenky se poprvé v sezoně ukázaly doma

V neděli 9. 10. 2016 si přerovské dorostenky užily pořádání domácího turnaje, kde si před zraky svých rodičů zahrály proti Olomouci a Šumperku.

FBS Olomouc - FBC Spartak Přerov 2:1

V prvním zápase byl aktivnější soupeř z Olomouce. Měl více šancí, ale Přerov se mohl opřít o kvalitní defenzívu a spolehlivě chytající gólmanku Řehákovou. Ta musela v tomto zápase, stejně jako její soupeřka na druhé straně, čelit trestnému střílení. Obě brankářky si své svatyně postavily dobře, zachránila je tyč. Bohužel dvě chybičky v obraně Spartaku pomohly Olomouci k výhře. Ze strany Přerova se prosadila gólově Lenka Ryšavá. Asistovala jí Barbora Vaníčková.

FBC Spartak Přerov - FBC Asper Šumperk 7:1

Druhý zápas přinesl jasnou výhru Přerova. Zápas byl odehrán ve vlažnějším tempu, Spartak se nikam nehnal, ale i tak si zastřílel. Především to bylo dáno tím, že mu to soupeř nečekaně dovolil. Bodově se tento zápas vydařil především Palinkové (2+1). Šumperk dosáhl alespoň čestného úspěchu, když se prosadil šikovnou tečí před brankou, ale na výsledku a zisku tří bodů pro Přerov to nic nezměnilo.

Především bych chtěl říct, že na holky jsem hrdý, protože oba zápasy byly převážně v jejich režii. Tím chci říct, že jsme jim jako trenéři do hry příliš nezasahovali. I tak však holky odehrály oba zápasy solidně. Někomu mohlo připadat, že zápasy mají nižší tempo. Opravdu tomu tak bylo.  Do sezony jsme vstoupili s tím, že chceme dát holkám na hřišti volnost, než abychom je během zápasu zasypávaly hromadou pokynů či křikem. Děvčata musí sama pochopit, kde jsou v zápase silná a kde naopak zaostávají a sama musí začít hru vnímat a chápat. Ale především jde o sport, o zábavu.

Autor článku: Lukáš Novotný

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!