Dorostenky z Havířova přivezly 3 body

V sobotu 7.12. odcestovaly naše dorostenky do dalekého Havířova, aby zde změřily své síly s Olomoucí a Třincem. Poprvé v této sezóně mohly hrát děvčata na tři pětky.

FBS Olomouc vs. FBC Přerov - 13 : 2

S Olomoucí jsme se již v tomto ročníku jednou utkaly na jejich domácí palubovce a měly jsme jim co vracet (prohra 9:2). Vstup do zápasu jsme měly, jak už je zvykem, velice pozvolný - čehož dokázala Olomouc využít a šla do vedení. Z vedení se hráčky FBS ale moc dlouho neradovaly a po minutě hry bylo skóre srovnáno. V následném průběhu jde na trestnou lavici hráčka soupeře a my můžeme jít do početní výhody, ikdyž u nás se moc o výhodě jednat nedá, což se potvrzuje ani ne za 30 sekund a po samostatném úniku jde Olomouc ve vlastním oslabení o5 do vedení. Následně se poměr sil zase mění, ale v tuto chvíli početní výhodu získává soupeř. Sotva se postavíme do obranného rozestavení a časomíra se posune o pouhých 12 sekund je tu gól v naši síti. Aby toho nebylo moc, tak do konce 1. třetiny dostáváme ještě jeden gól a třetina končí 4:1. Holky moc neběhají, nemají energii a tudíž jsme všude pozdě. V 2. třetině si s námi Olomouc dělá co chce, jako by jsme byly cvičné kužely a naše manko na soupeřky pomalu, ale jistě narůstá. V 6-té minutě se sestava stahuje na dvě pětky aby byly holky v tempu, což bohužel nepomáhá a dostáváme další dvě branky a tedy 2. třetina vyznívá pro soupeřky 4:0. Do 3. třetiny naše děvčata nastupují odevzdaně a bez potřebné jiskry, která by mohla zažehnout oheň. Přicházejí dvě rychlé branky Olomouce po kterých se dokážou prosadit i naše barvy a tedy mírně korigují již tak nepříznivý výsledek. A je to tu zase, Soupeř se proviňuje proti pravidlům a jde do čtyř. Nyní mu trvá 46 sekund aby znovu ve své početní nevýhodě nám vsítil branku. Po konci trestu přidává Olomouc ještě jednu a celý zápas míří ke konci. Asi aby bylo utkání zajímavější jdeme půl minuty před koncem na trestnou lavici. Nyní soupeřkám netrvá ani 11 sekund aby gólem vrátily naši hráčku zpět na hřiště. A je tu konec střetnutí, kde byl Olomouc jednoznačně lepším týmem a zaslouženě vítězí 13:2.

FBC Přerov vs. FBC Ossiko Třinec - 6 : 0

Máme zde druhý zápas, který začíná po 20ti minutách co jsme prohrály s Olomoucí. Na naše dorostenky čeká znovu druhé měření sil v této sezóně se soupeřem s kterým jsme se již potkaly. A vzpomínky byly více než příjemné, jelikož jsme Třinecké děvčata porazily 7:1. Do utkání nastupujeme opět (skoro - 14+1) ve třech pětkách. Soupeřky přehráváme, moc je k ničemu nepouštíme, ale začínáme se přizpůsobovat jejich hře !!! Ještě že se nám v úvodu zápasu podařilo vstřelit branku. Jenže vedení 1:0 je velice vrtkavé a může se během chvíle změnit. Ve 2.třetině máme zase více ze hry leč se bohužel nevyvarujeme prohřeškům proti pravidlům a jdeme do oslabení. Toho Třinec nevyužívá a můžeme v plném počtu do útoku. Po chvíli hry se nám daří prosadit a odskakujeme soupeřkám na rozdíl dvou branek. Aby toho nebylo v 2.druhé části málo jdeme zase na trestnou lavici-naštěstí tento trest bude po 30ti sekundách rozdělen sirénou do dvou částí hry. Třetí část hry začínáme v oslabení a i my umíme v početní nevýhodě udeřit a je tu vedení 3:0. Následuje vyloučení na straně Ossika a po průběhu utkání s Olomoucí nastává otázka: Co bude? Odpověď: Nic. Většinu přesilovky odehrajeme na útočné polovině a ikdyž se neprosadíme jsme s průběhem této pasáže hry spokojeni - ale vždy se dá hrát lépe!!! Do konce zápasu zatížíme konto soupeře ještě třemi góly a můžeme se radovat z výhry 6:0 a třech bodů do tabulky. No a jelikož jsme ani neinkasovaly má naše golmanka první nulu v dorostenecké kategorii-gratulujeme.

Sestava: Keclíková(G) - Gaďourková, Hoferková, Klimková, Pfeilerová, Ryšánková, Šebestová, Králíková, Vaculová, Šehičová, Dreiseitlová, Stoklásková, Černošková, Butorová, Skopalová, Kučová.