Druhý flíček mladších žáků v Pvééčku

O víkendu se k dalším zápasům olomoucké ligy mladších žáků vydal tým Panterů do Prostějova, kde poměřil síly s domácím výběrem, Náklem, Lipníkem a Šumperkem. Kluci zaznamenali na turnaji tři vítězství a jednu prohru. V některých pasážích turnaje, si však trenéři připadali, jak na baletním vystoupení Louskáček.

Úvodní ,,match" proti Náklu byl rozehřívacím kolem celého dne. Kluci byli více na míčku, vytvářeli si pohledné šance a celkového skóre se jim zaseklo na čísle 9:0. Ve druhém klání na nás čekal nevyzpytatelný Lipník, se kterým letos hrajeme, jak na houpačce. Houpačka se tentokrát otočila správným směrem na stranu našeho soupeře, který nás přehrál o dvě branky. Bohužel, zase ta samá písnička - prohrává se, neumíme zvládnout emoce s touto situací na hřišti a každý hráč se snaží urvat vítězství ze svoji florbalky. Do třetího zápasu s domácím Prostějovem reagujeme na předchozí duel, nebereme ohled na světelnou tabuli a vstupujeme do zápasu se skórem 0:2 ve prospěch soupeře. Po hřišti jezdíme, hrajeme jako tým, vítězíme o 5 branek. Zápas dne odehrajeme se Šumperkem, kde hra soupeře stojí převážně na jednom hráči s číslem 58, jelikož 44 soupeře nedorazila :)...vyrovnaný zápas plný soubojů, se spoustou šancí na obou stranách zvládáme a po vítězství 3:2 bereme druhý flek a jedeme domů.

Kluci neodehráli špatný turnaj, ale víme, že umí hrát lépe. Někteří jedinci si však musí na hřišti uvědomit, že florbal není bezkontaktní sport a soupeř není z porcelánu. V některých chvílích totiž kolem soupeře běháme, jak Vlastimil Harapes v baletu v  Národním divadle. 

Sestava: Eliáš, Novák - Matura, Děrda, Bittner, Antoniazi, Coufal, Zbořil, Spáčil, Richter, Roháč, Machala, Pospíšilík J., Pospíšil D., Vrána

                                                                                                                                                                    Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!