Důležité body pro dorostence

V neděli 10. 12. 2017 odcestovali dorostenci do Prostějova, kde na ně čekaly dva zápasy. A to s rezervou Olomouce a Droždínem. Článku se vyjímečně ujal hráč Radek Pospíšil, který sice odcestoval k oběma zápasům, avšak nějakým nedorozuměním si zapomněl úbor a tak se ,,za odměnu,, ujal tohoto reportu :)

FBC Přerov - FBS Olomouc B  5:1

První utkání se hrálo s Olomoucí B. První gól padl již v 35. sekundě a to do branky Olomouce, kterou vstřelil Marek Mitáš. Dále potom až ke konci první třetiny v čase 10:00 si našel díru Ondřej Foldyna a zvýšil tak stav na 2:0 pro Přerov. Do druhé třetiny vstoupila Olomouc s velkým tlakem a snížil tak na 1:2 už ve 14. vteřině. Přerov se z toho nemohl dostat dlouhých 6 minut, kdy potom Michal Bělaška našel volného Matěje Porvola, který svojí premiérovou brankou v sezoně zvýšil na 3:1. Hned v závěsu si našel místo v brance i Ondřej Kowalík, který výborně spolupracoval s Markem Mitášem. Třetí třetina byla více uklidněná a tak si Přerov v čase 7:30 jenom zvýšil své skóre na 5:1. Zápas skončil výhrou pro Přerov.

FBC Přerov - FBC Droždín 4:1

V druhém utkání nás již čekal těžší soupeř, ale Přerov do toho šel naplno hned od začátku. Prvního gólu se dočkal Přerov a to v čase 7:43, kdy si Ondřej Kowalík všiml Marka Mitáše, který celou situaci proměnil v gól. Do druhé třetiny se Přerov dostal pod tlak a hned 55. sekundě Droždín dorovnal na 1:1. Přerov se nevzdal a po dvou minutách to Droždínu vrátil, kdy branku vstřelil opět Marek Mitáš. Třetí třetina byla pro Přerov přínosná, kdy v čase 3:25 proměnil svoji šanci Ondřej Kowalík krásnou střelou po zemi. Poté se Droždín dostal vcelku pod tlak, odvolal golmana a této šance využil Max Šefčík, který nastřelil míček do prázdné brány. Přerov vyhrál 4:1.

Sestava: Lanča – Pavliš, Možíš, Zahradníček, Bělaška, Suchánek, Paulovič, Foldyna, Mitáš, Kowalík, Porvol, Šamořil, Šefčík, Hrabica

Komentář trenéra Pavla Ceha: Máme za sebou první polovinu sezony, která se dá hodnotit kladně. I přes to, že máme mladý tým, kdy na každý zápas bereme jednu lajnu starších žáků, držíme v zápasech se soupeři z horních pater tabulky krok. Před sezonou jsme si určili týmový cíl, který máme furt na dosah. Získané body odpovídají úrovni naší hry, avšak mohlo jich být více. Velká škoda byla ztráty bodů v zápase s Prostějovem, kde jsme inkasovali v závěru zápasu, či s Uničovem, kde se mohli body taktéž získat. Do další části sezony se nadále budeme soustředit převážně na koncovku, což jsme vlastně dělali do teď. I když ve výsledku jezdíme na zápasy i bez naší hvězdičky ze starších žáků, tak se nacházíme na pozici, která je do další fáze sezony dosti motivační.

Autor článku: Radek Pospíšil