Dva těžké oříšky pro tým juniorů, které se nepodařilo úplně rozlousknout

V sobotu odehrál tým juniorů další zápasy 2. ligy juniorů na domácí palubovce. Čekali je dva těžké zápasy s týmy z horních pater tabulky, což se na hřišti potvrdilo. V prvním zápase se v brzkých ranních hodinách utkali s Uničovem. Druhý zápas s havířovským Slovanem. I přes vyrovnaná klání, ze kterých se mohla radovat z vítězství kterákoliv střídačka, přičetla našim juniorům pouhý bod do tabulky. Boj o čelo tabulky se tedy lehce zkomplikoval, ale není to žádná hrůza.

FBC Přerov - FBC ZŠ Uničov 4:5

Náš tradiční soupeř snad ze všech mládežnických lig, ve kterých hrajeme. Na druhou stranu soupeř, kde zápasy mají grády a hrají se dramatická a bojovná utkání. Tak to bylo i v sobotu, kde nás soupeř v první třetině potrestal opět svoji veleznámou produktivitou - 0:3. Druhou třetinu začínáme líp, i když přes nepříznivé skóre v první třetině to nebyla herně zas taková hrůza. Formu potvrzuje obránce Raška. Na jeho branku však reaguje soupeř hned dvěma brankami. S ohledem na průběh utkání a dění na hřišti pro nás kruté, ale jedeme dál. Skóre upravuje opět Raška, doplňuje ho Bělaška - 3:5. V třetí třetině je to boj, sem tam to zazvonilo, šance na vyrovnání jsou spáleny a zahozeny. Bohužel závěrečná hra v šesti a velký tlak přineslo pouze jednu vstřelenou branku z hole Kowalika. Konečné skóre 4:5 kruté, ale poučné.

FBC Přerov - Tj Slovan Havířov 4:4

Druhý těžký zápas v jednom dni hrajeme se Slovanem Havířov. Minulé vzájemné střetnutí skončilo remízou, což dopadlo stejně i v tom klání. Na začátku máme téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3, kterou jsme i přes řadu šancí neproměnili. Naopak Havířov nás trestá a po první třetině vede o branku - 0:1. Aspoň menší náplast přidává opět Raška, který v přesilovce vyrovnáná - 1:1. Hraje se nahoru dolů, šance jsou na obou stránách, chybu v rozehrávce trestá zase Havířov - 1:2. Na pohlednou akci 2 na 1 v podání Bělašky a zakončujícího Kowalika, opět Havířov nachází rychlou odpověď - 2:3. Pak si ale míček bere Gavaller, který předvádí svoji individuální parádu - 3:3. Doplňuje ho trojice Šefčík, Kowalik a Bělaška, kteří akcí a tři doteky posílájí náš tým poprvé v zápase do vedení. Zápas doplněný o řadu diskutabilních vyloučeních na obou stranách se nedaří ani jednomu týmu potrestat. Havířovu vracíme šanci na vítězství námazem ve středním pásmu - 4:4. Na konci zápasu to cinká na obou stránách. Konečná remíza je asi přijatelná pro oba týmy.

Těžké vyrovnané zápasy, avšak pouhý bod. Další zápasy odehrají kluci s lídrem tabulky Mohelnicí a Krnovem. Liga je opravdu kvalitní a každý zápas nabízí vždy zajímavé drama.

Sestava: Lanča, Raška V. - Pavliš, Raška L., Možíš, Foldyna, Bělaška, Šefčík, Kowalik, Gavaller, Šamořil, Burda, Zbruž, Hrabica

Autor článku: Pavel Ceh