Dvě domácí vítězství pro dorostence

Po delší odmlce se v domácím prostředí prezentoval tým dorostenců, který se v neděli 25.března ukázal na domácí hale Spartak. Zde se utkal v brzkých ranních hodinách s Hranicemi, a poté po čtyřzápasovém čekaní s Šumperkem. V obou zápasech kluci po většinu zápasu diktovali tempo hry a výsledkem jim bylo 6 bodů do tabulky a posun na čtvrtou pozici.

FBC Přerov – FBC Hranice  7:1

V prvním zápase proti Hranicím se dorostenci prezentovali silným držením míčku. S postupem zápasu kluci postupně přidávali branku za brankou, čímž jim byl výsledek 7:1. Prvním hattrickem v dorostencích se blýskl Franta Šamořil ze starších žáků. Vašek Raška v bráně zažil po delší doobě klidnější zápas a dovedl svůj tým ke třem bodům.

FBC Přerov – FBC Asper Šumperk  5:2

V zápase proti Šumperku, který už od pohledu vypadal spíše na juniorský tým, se kluci výškového rozdílu nezalekli a i se sedmi staršími žáky v sestavě vedli po první třetině dvoubrankovým rozdílem. Ve druhém dějství však lehce polevili, Šumperk dorovnal skóre a zápas vypadal na dramatickou třetí třetinu. Avšak do konce třetiny stihl vyrovnat Kowalik a ve třetí části společně se svým kolegou z lajny Mitašem přidali další dvě branky, čímž rozhodli o tom, že 3 body za výhru zůstanou v Přerově.

Dorostenci se tedy vyhoupli na čtvrtou příčku. O jejich konečným umístění se rozhodne na posledním turnaji v Litovli a to 15. dubna, kde se utkají se třetím týmem tabulky - Droždínem, na kterého ztrácí tři body. Druhý zápas bude proti Prostějovu, který má stejný počet, jako Přerov. Zajímavý konec sezony nejen pro dorostence, kteří bojují o třetí flek, ale také pro starší žáky, kteří bojují o postup na MČR.

Sestava: Lanča, Raška – Porvol, Pospíšilík, Šefčík, Šamořil, Hrabica, Kowalik, Mitaš, Pospíšil, Možíš, Pavliš, Bělaška, Vybíral, Suchánek, Večerka

Autor článku: Pavel Ceh