Dvě placky z Moravian Cupu pro přerovskou mládež

Hned v prvním víkendu nové sezony odcestovala mládež přerovského FBC na dvoudenní turnaj do Olomouce - Moravian Cup 2019. Na turnaji startovaly hned čtyři naše týmy - elévové, mladší žáci, starší žáci a dorostenci. Výsledkem nám byly dvě medaile. 

Elévové - třetí místo
Celkový počet týmů: 5

Elévci skončili ve skupině druzí, po třech výhrách a remíze rozhodovalo o prvenství ve skuoině až skóre s Hattrickem. V semifinále odehráli vyrovnanou bitvu s Havířovem, který jim však vrátil porážku ze skupiny a tak šli kluci do boje o třetí místo opět s Hattrickem, který překvapivě prohrál s Olomoucí. Superligovou mládež se podařilo porazit i nám a po výsledku 2:0 máme bronz.

Mladší žáci - konec ve čtvrtfinále
Celkový počet týmů: 8

Mladší žáci se ve skupině umístili na třetím místě, když porazili Olomouc, srdnatě se prali s Hattrickem, aby naprosto vypustili zápas s Šumperkem. Ve čtvrtfinále narazili na Mohelnici, se kterou prohráli v deváté sérii nájezdů a s turnajem se rozloučili.

Starší žáci - konec ve čtvrfinále
Celkový počet týmů: 8

Starší žáci narazili na velmi těžkou skupinu.
Po těsné prohře s Šumperkem, Ostravou a remíze s
Bulldogs Brno šli do vyřazovacích bojů na výběr Jihomoravského kraje, kterému ve čtvrtfinále vysoko podlehli a tak se s turnajem rozloučili.

Dorostenci -  druhé místo
Celkový počet týmů: 16

Dorostenci předvedli ve skupině hotový brankostroj. Prostějovu, Kyjovu a Jihlavě nasázeli celkem 25 branek. V osmifinále porazili Klatovy, ve čtvrfinále slovenskou Nitru, v semifinálovém derby Olomouc. Ve finále však už nestačili na Paskov, avšak, kdo by před turnajem čekal druhé místo. Tým, který dva roky zpět ovládl na turnaji starší žáky, si tentokrát odvezl stříbro. 

 

Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!