Elévci dovezli z Hodonína stříbrné medaile

Již třetí mimoligový turnaj od začátku nové sezony mají za sebou naši elévové. Ti se po turnaji v Brně a Pardubicích vydali na Vánoční turnaj do Hodonína, kde v konkutrenci 12 týmů obsadili krásné druhé místo. 

Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny po šesti týmech. Už při pohledu na obě skupiny nás čekala vcelku težká skupina. V prvním zápase jsme narazili na velmi těžkého soupeře z Karlových Varů, kterým měli kluci co oplácet. S Karlovými Vary totiž prohráli ve finále Sokol Cupu v Pardubicích, takže o motivaci bylo postaráno. Kluci to soupeři vrátili ve velkém stylu, když vyhráli 7:2.

Další zápas proti Jihlavě byl jednoznačnou partií pro náš tým. Po výhře 14:0, však přišel strašák z posledních let - Moravany, se kterými hrajeme sice vyrovnané zápasy, ale většinou se smutným koncem. V letošní sezoně se nám na Moravany ale daří. Vyzráli jsme na ně v Brně a to samé se nám podařilo i v Hodoníně, kde jsme se radovali z vítězství 6:3. Po těžším zápase s Moravany jsme narazili na Hodonin, který jsme porazili v poměru 9:1. Výhry stouply klukům asi trochu do hlavy, jelikož v posledním zápase ve skupině proti dalšímu strašákovi z posledních let - Jablunkovu, podali hororový výkon a po prohře 6:7 naštěstí postoupili ze skupiny z prvního místa. Prohra byla ale velkým vykříčníkem do dalších bojů, což se ukázalo v semifinále, kde kluci narazili na Orel Řečkovice. Nutno říci, že na soupeře vletěli ve velkém stylu a po první polovině a vedení 7:1 si došli pro účast ve finále. Výsledek 11:2.

Cílem turnaje bylo finále se spolupracujícím klubem Bulldogs Brno, se kterými kluci ještě nikdy nehráli. Po první polovině jsme ztraceli na soupeře dvě branky. Mládež ze superligového klubu, ale ukázala svoji sílu a ve druhé polovině zápasu celou partii rozhodla a zvítězila o 6 branek. 

Druhé místo je ale slušným výsledkem. Zároveň nejlepším hráčem turnaje byl zvolen hráč Přerova Tomáš Dulovec. Klukům děkujeme za vzornou reperezentaci Přerova nejen na tomto turnaji, ale na všech třech mimoligových turnajích v první půlce sezony, kde se utkali s kvalitními soupeři z celé ČR, či Slovenska. Jedna zlatá a dvě stříbrné medaile jsou obdivuhodným počinem.

Sestava: Němec - Dulovec, Antoniazi, Roháč, Karalo, Bittner, Jurda J., Jurda V.

Na začátku ledna na nás čeká největší turnaj sezony. Pražský Prague floorball Cup 2019, kam odcestují hned čtyři naše kategorie. 

                                                                                                                                                                Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!