Elévové ovládli třetí ročník Poháru města Přerova

V neděli 28.dubna se konal třetí ročník turnaje elévů - O pohár města Přerova 2019. Turnaj zaznamenal pro letošek pár změn. Hrálo se hned na dvou halách a to na Městské sportovní hale a na hale Kouřilkova. Druhou změnou byl herní systém, kde jsme po dvou ročnících přešli na velké hřiště a systém 5+1. Do Přerova dorazilo hned 12 týmů z Olomouckého, Zlínského či Jihomoravského kraje, které se rozlosovaly do dvou skupin. Do vyřazovacích bojů postupovaly z každé skupiny čtyři týmy. Až do posledního zápasu se bojovalo o postup mezi nejlepších osm týmů. Zde se dostal náš domácí tým, který prošel svoji skupinou suverenně bez ztráty bodu. Mezi osmičku nejlepších se dostal i druhý přerovský a to převážně dívčí výběr Lamic, který skončil třetí ve skupině. Zbývajícími šesti týmy byly Prostějov, Otrokovice, Olomouc OC team, Vsetín, Moravany a Mohelnice. Tým z Újezdce, Hranic, Zlína a Olomouc white bojovaly už pouze o umístění. 

Do semifinále turnaje se probojovala Olomouc, Otrokovice, Moravany a domácí Přerov. Olomouc prošla nakonec do finále, když v semifinálovém boji nedala Otrokovicím šanci. Do finále se dostal i domácí výběr, který přešel přes Moravany. V boji o třetí místo uspěl tým z Jihomoravského kraje - Moravany. Finálové derby mezi Přerovem a Olomoucí se jednalo o velkou vyrovnanou bitvu, kterou ovládl domácí tým v poměru 3:2 a jako první tým v historii turnaje si sáhl na putovní pohár. Krásnou dělenou sedmou příčku obsadil tým Lamic, kde provětšinu hráček se jednalo o vůbec první zkušenost se systémem 5+1.


Konečné umístění:

1. FBC Přerov
2. Olomouc OC team
3. Troopers Moravany
4. Panthers Otrokovice
5.(dělené) - Mohelnice, Vsetín
7. (dělené) - Prostějov, Lamice
9. Zlín Lions
10. Sokol Újezdec
11. FBC Hranice
12. Olomouc white

 Všem týmům děkujeme za návštěvu a budeme se těšit v příštím roce. Speciální poděkování patří hlavním pořadatelům Pavlu Cehovi, Pavlu Vránovi a Jitce Stokláskové, kteří společnými silami tento turnaj zorganizovali. Poděkování patří také ostatním pořadatelům a rozhodčím, bez kterých by se tento turnaj neobešel. 
 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!