Elévové přivezli z brněnského Sokol Cupu páté místo

Již sedmý letošní mimoligový turnaj odehrála skupinka elévů a to v uplynulém víkendu na brněnském Sokol Cupu. Zde se prezentovalo hned 20 týmů a to převážně z Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. Tak, jako každý rok prezentovaly Olomoucký kraj kromě našeho týmu navíc týmy z Olomouce a Uničova. 

V první hrací den se hrály zápasy ve skupině. Zde jsme na úvod přestříleli Rožnov 19:1 a následně finalistu z minulého roku Gullivers Brno 14:5. Třetí zápas jsme i přes vedení o tři branky podlehli pozdějšímu finalistovi turnaje Hodonínu 7:8 a stejně utlým výsledkem 5:6 slovenské Záhorské Bytrici, která naopak brala na turnaji třetí flek. Poslední zápas ve skupině porážíme Jihlavu 10:1. Ze skupiny postupujeme díky těsným prohrám z druhého místa, o kterém rozhodla až minitabulka mezi Přerovem, Hodonínem a Brnem. V osmifinále porážíme Dubňany 20:6. Ve čtvrtfinále narážíme na tradičního soupeře z Olomouce, proti kterému se nám letos velmi daří, avšak na tomto turnaji jsme se museli před našim soupeřem poklonit, jelikož nás ve vyrovnaném zápase porazil těsně 2:3. V zápase o páté místo porážíme podruhé na turnaji Gullivers Brno 7:3 a v konkurenci dvaceti týmů bereme páté místo. 

Z turnaje si tentokrát medaili neodvážíme, avšak má to svoji pozitivní stránku. Stejně, jako mladší žáci v Bílovci jsme na turnaji chytli skupinu smrti, kde hned čtyři týmy skončili v konečném umístění v TOP 6. Odehráli jsme pět vyrovnaných zápasů, které nám letos v ligové sezoně chyběli jako sůl. Sice jsme třikrát prohráli a to vždy o branku, ale naopak právě tyhle zápasy dají klukům více zkušeností, než zápasy, kde vítězíme o deset branek.

Trešničkou na dortu je tým All star, který sčítal tři hráče a jednoho brankáře. Zde se dostal náš ,,smíšek" Filip Antoniazi. A teď hurá ukončit sezonu na Ostrava Cup.

Sestava: Němec - Antoniazi, Roháč, Bittner, Dulovec, Jurda J., Jurda V., Ondrůšek

                                                                                                                                                                Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!