Florbalový víkend v Přerově přinesl i turnaj mladších žáků

Začátkem víkendu, který by se dal označit za víkend přerovského florbalu, se v sobotu na hale TJ Spartak Přerov představili mladší žáci Panteři! Postupně se utkali s Olomoucí, Hranicemi, Lipníkem a Šternberkem.

FBC Spartak Přerov Panteři 1:10 FBC Olomouc Stars

První zápas celého turnaje započal osmou hodinou ranní, když na přerovskou halu zavítal tým Olomouce. Zápas byl od první minuty jasnou záležitostí, když kluci od řeky Bečvy byli ještě u stolu se snídaní. Za zmínku stojí pouze výkon brankaře Michala Sedláčka, který byl místy na palubovce takřka sám

FBC Hranice 0:3 FBC Spartak Přerov Panteři

Panteři po krátké poradě s trenéry nastoupili do dalšího utkání. Hráči již svoje dovednosti neprezentovali sólovými akcemi, nýbrž celkem pohlednou kombinační hrou. Avšak v zakončení se ukázaly jisté pochybnosti, jelikož místy by nestačila ani branka házenkářská stojící za mantinely. I přes to byl tento zápas jistě lepším, jak pro oko diváka, tak výsledkově, než první zápas s Olomoucí.

FBC Lipník 2:6 FBC Spartak Přerov Panteři

Představení pokračuje! Opět se jedná o povedený zápas ze strany Panterů před zraky přítomných diváků. První polovina zápasu se nesla spíše v opatrném tempu, nikdo nechtěl inkasovat jako první. Panteři však jako správná šelma uhnala svou kořist z Lipníka a nakonec s přehledem kontrolovala dění zápasu.

FBC Spartak Přerov Panteři 3:6 FBC Šternberk

Po dvouzápasové pauze přichází na řadu zápas s velkým Z. Na závěr sobotního turnaje se proti sobě postavili hráči ze Šternberka s Pantery. První polovinu se Panterům příliš nedařilo a zápas neměl moc velké tempo, únava z předchozích zápasů byla znát. I přes větší počet přerovských hráčů se častěji radovali šternberští. Skóre na tabuli ukazovalo 3:5 a Přerov se dostal do tlaku, bohužel střelecká produktivita znovu nebyla nijak unikátní a přísloví „nedáš, dostaneš“ se jako nepsané pravidlo potvrdilo i pro tentokrát. Přerov pak marně hledal cestu k soupeřově bráně.


Sestava: Sedláček Michal (G,EL), Beláň Alex, Beťák Matěj, Horák Matyáš, Horák Patrik, Novák Jan (EL), Spáčil Michal (EL), Svrčina Adam, Svrčina Filip, Dluhoš Adam, Richter Jan (EL), Zmeškal David, Gavaller Noel, Lorenc Šimon, Procházka Adam, Váhala Šimon, Krampla Michal, Zdráhal Matěj

Autor článku: Martin Filka

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!