Frenštát přestřílel Přerov 15:10 - FBC v poháru končí

TJ Sokol Franštát p.R - FBC Spartak Přerov 15:10 (7:6, 2:3, 6:1)

Zápas, který si určitě užili fanoušci Frenštátu, sehrál FBC Spartak Přerov v sobotu 3.9.2016 v Čeladné. Spousta gólů, vynikající úvod soupeře, vyrovnání a vedení Přerova a na závěr úspěch Frenštátu. V osmé minutě zápasu soupeř vstřeli třetí gól a Přerov se na hřišti marně hledal. Rychlost a přesnost zdobila soupeře. Rychle střídající 3 pětky Frenštátu vařily v obraném pásmu Přerova hodně horkou kaši. Ostatně zápis ze zápasu najdete zde. První třetina nakonec končí "jen" 6:7.

Druhá a třetí třetina už přináší vyrovnanější průběh a Spartak se dostává do vedení ve 26. minutě. Je to ale přetahovaná, soupeř vždy dokáže kontrovat. Ve 46. minutě svítí na tabuli celkem 20 gólů (10:10). Fanoušci příkladně fandí domácím, zápas má náboj. Přerov je ale po celý zápas naprosto nepoučitelný. Otevřený střed hřiště umožňuje rychlým domácím hráčům kombinovat a přesně střílet. Ještě za stavu 9:10, kdy konečně získával Přerov převahu, nedokázal změnit taktiku a stále umožňuje soupeři rychlé průniky k Raškovi. Od 47 minuty už skóruje jen Frenštát. V průměru o šest let mladší družstvo hrající na 3 lajny úročí své nasazení a rychlost. I přes několik šancí Přerov neskóruje, naopak Frenštát trestá nepřesnosti hostů.

Soupeř si výhru zasloužil. Byl na zápas dobře připraven a soustředěn. Přerov poskládaný z hráčů Mužů A, B i C hrál bez koncepce, nechal se vylučovat. Vyšší věk hráčů měl přinést alespoň zkušenost. Hra Frenštátu se dala přečíst a Přerov měl patřičně reagovat. Nestalo se.

Soupeři upřímně blahopřejeme, diváci vytvořili krásnou atmosféru. Zápas jsme si i přes prohru velmi užili. Nepochybně lze v nejbližších letech očekávat vzestup Frenštátu v soutěžích ČFBÚ.

TJ SOKOL FRENŠTÁT P.R. - góly, asistence:
branky (asistence): 05:32 Zbyněk Zejda (Lukáš Bartík), 06:59 Oliver Rusev (Filip Karban), 07:39 Zbyněk Zejda (Lukáš Bartík), 09:37 Marek Štěpán (Michal Karban), 10:43 Michal Karban (Marek Štěpán), 13:53 Lukáš Bartík, 17:36 Matyáš Marek (Jakub Skýpala), 27:05 Matyáš Marek, 34:01 Dominik Schneiderka (Oliver Rusev), 45:32 Marek Štěpán, 46:07 Oliver Rusev (Filip Nádvorník), 46:51 Marek Štěpán, 53:42 Lukáš Bartík, 55:01 Adam Polách, 56:26 Filip Karban (Oliver Rusev)

FBC SPARTAK PŘEROV - góly, asistence
branky (asistence): 08:53 Adam Budnik (Ondřej Haliak), 10:17 Adam Borges (Martin Jurečka), 12:11 Lukáš Kaďorek (Martin Jurečka), 13:29 Adam Borges (Lukáš Kaďorek), 16:01 Lukáš Kaďorek, 19:29 Marek Vlček (Lukáš Kaďorek), 22:56 Robert Klimecký (Lukáš Kaďorek), 25:03 Adam Budnik (Ondřej Haliak), 37:34 Adam Borges (Lukáš Kaďorek), 45:11 Lukáš Kaďorek (Tomáš Hořecký)