Hanácké derby vyznělo pro muže Přerova

Domácí tým v boji o sestup, ten hostující naopak o postup, navíc vše zabalené do mašle s názvem “derby”. Takový souboj se odehrál v neděli 22. 12. v přerovské hale Spartak. Papírové předpoklady padly a domácí si od úvodu budovali náskok, který udrželi až do závěrečného hvizdu.

FBC MSEM Přerov - FBS Olomouc 8:3 (4:2, 1:1, 3:0) 

Střely na branku: 24:26 (10:10, 7:6, 7:10)
Využití přesilovek: 0/1 - 0/2 (v oslabení 0:1)
Počet diváků: 89
Nejlepší hráči: Raška - Borik O.
Textový online přenos

Góly (asistence): Ševčík 2 (Koutný), Kubalík 2 (Pavliš, Budník), Hnila (Koutný), Ďopan (Malina), Brauner (Ševčík), Budník (Kubalík)

“Dnešní zápas jsme vyhráli díky bojovnosti a nasazení celého týmu. Každý hráč pracoval na 100% a dle mě nejlepší zápas probíhajícího ročníku. Měli jsme výborný vstup do zápasu a rychle vedli 2:0. Soupeř dokázal srovnat na 2:2, ale do konce první třetiny jsme vstřelili dvě branky. Vedení nám dodalo klid a sebevědomí. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Je potřeba hrát důrazně každý zápas a body do tabulky budou přibývat.” Tak viděl zápas obránce Jakub Hnila. Jeho mladší kolega v obraně Martin Filka se ještě zaměřil na jiné důležité prvky vítězství: “Klíčový byl dneska výkon našeho brankáře Zdeňka Rašky, zejména ve třetí třetině přiváděl soupeře k šílenství. Po dlouhé době jsme dnes během zápasu slyšeli skandování „Přerov, do toho“. To nás hodně podpořilo a moc fanouškům děkujeme.”

Sestava: Raška Z - Pavliš, Malina, Dvořák, Hnila, Filka - Kubalík, Budník, Ďopan, Ševčík, Koutný, Brauner, Bělaška

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!