Hanácké derby zvládlo áčko Přerova

Přímý souboj o osmé místo tabulky a ještě k tomu derby. To nabídla dohrávka ve čtvrtek večer v přerovské hale. Před zápasem čítala Olomouc třízápasovou šňůru s bodovým ziskem a tak zněla otázka, zda zaskočí i tým Přerova. Sestava domácích magicky nakynula, jedná se přece o domácí zápas. Derby nabídlo drama až do posledních minut a Přerov nakonec vyhrál 6:4.

FBC MSEM Přerov - FBS Olomouc 6:4 (2:1, 3:3, 1:0)

Střely na branku: 20:27 (11:7, 5:12, 4:8)
Využití přesilovek: 0/3 - 1/3
Počet diváků: 36
Nejlepší hráči: Hnila - Roletzký

Góly (asistence): Kaďorek 3 (Koutný 2, Vychodil), Koutný (Kaďorek), Ševčík (Koutný), Jurečka

První třetina patřila domácím, když zvítězili na střely na branku i na góly. Ve druhé části hry ale Olomouc otočila na 3:2, podobné se povedlo Přerovu a jednogólový náskok pojistil až gólem do prázdné branky střelec hattricku Lukáš Kaďorek. V zápase se vedlo i domácímu brankáři Zdeňku Raškovi, který vychytal i dvě trestná střílení soupeře. "Při prvním jsem měl trochu štěstí, protože to Rolimu uteklo a kdyby ne, tak to možná trefí. Ten druhej byl hrozně čitelnej a měl jsem ho." 

Sám hodnotil svůj výkon následujícími slovy: "První gól byl můj. Pak bylo důležité, že jsem chytl pár míčků a získal jsem sebevědomí zpátky. Potom se mi už chytalo dobře a myslím si, že jsem předvedl slušný výkon." K zápasu dodal: "V zápase jsme ze začátku byli rozhodně lepší, byli jsme na míčku a Olomouc neměla moc ze hry. Zhruba v polovině zápasu se hra vyrovnala a nakonec jsme to urvali." O vyrovnanosti zápasu mluvil i hráč utkání Jakub Hnila: "Dneska se mi hrálo dobře. Dnešní zápas bych hodnotil tak, že vyhrál ten šťastnější, ne určitě lepší. Myslím si, že první dvě třetiny jsme hráli jakž takž dobře, ale ve třetí třetině nás jednoznačně přehrávali, nedokázali jsme vůbec podržet míček a hráli jsme nahoru dolů, což nám jako styl hry nesedí."

Textový online přenos

Sestava: Raška - Malina, Grener, Fafílek, Hořecký, Spáčil - Kaďorek, Ševčík, Koutný, Hnila, Jurečka, Budník, Vychodil

Hráči a diváci si neodpočinou a v sobotu přivítá Přerov bojovný tým Hornets Brno ZŠ Horní. Ten se nachází na poslední příčce tabulky, ale poslední dva zápasy ve Frýdku-Místku a Orlové dokázal vyhrát. Překvapí tak i domácí muže A? Přesvědčte se od 19 hodin na hale TJ Spartak.

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!