Hattrick Smékalové odvrátil domácí mizérii žen!

Florbal Torpédo Havířov : FBC Spartak Přerov   5:1
Branky (asistence): Slaninová (Šustová)

V prvním zápase s Havířovem zvolil přerovský tým strategii v odborné florbalové terminologii označovanou „hurá styl“, dříve zvanou také „létající Čestmíři“. Uběhané utkání, ve kterém se Přerovačkám nedařilo hru zklidnit a podržet míček na vlastních čepelích, začalo nevalně. Hned během prvních minut obdržely od Havířova dvougólovou nadílku. Těsně před koncem první třetiny se sice podařilo upravit skóre na 2:1, bohužel druhá část pokračovala v duchu bezzubých a zbrklých útočných snah. Počet nahrávek, zejména těch přesných, se blížil nule a úspěšnost v zakončení na nule ustrnul zcela. Třetina tak skončila bez jediného gólu, a to i přesto že v ní diváci shlédli hned dva nájezdy. Nejprve výborným zákrokem uhájila bránu domácích Leňa Dvořáková, o chvíli později předvedla zpackaný nájezd Verča Slaninová a Přerov musel pokračovat v zápase s jednobrankovým mankem. Ve třetí třetině si Přerovský tým uchoval naprostou bezradnost v zakončení. Byl to již pouze Havířov, kterému se dařilo promlouvat do skóre zápasu. Ve zkratce… nejprve na 3:1, po nájezdu Havířova 4:1 a půl minuty před koncem ještě kosmetická úprava na konečných 5:1. Utrpením prvního domácího zápasu nebyla ani tak prohra, jako spíš pocit neschopnosti vyprodukovat na hřišti smysluplnou aktivitu.

FBC Spartak Přerov : FBK Horní Suchá   4:4
Branky (asistence): Šustová (Stržínková), Smékalová (Slaninová), Smékalová (Slaninová), Smékalová (Stržínková)

Ve druhém domácím zápase se přerovské ženy utkaly s dosavadním lídrem soutěže, Horní Suchou. Při snaze vyhnout se chybám předchozího klání bylo našemu týmu naordinováno důrazné bránění a rozvaha ve směru útočném. Hra se zklidnila, holky začaly využívat kromě sólových akcí také florbalové pomůcky zvané „přihrávka“ a pojetí hry se začalo blížit kolektivnímu sportovnímu výkonu. Na skóre se to bohužel neprojevilo. Přestože herně Horní Suchá lepší nebyla, dokázala nasázet během prvních patnácti minut zápasu do přerovské branky hned tři góly. Stav 3:0 na výsledkové tabuli se tvářil jednoznačněji, než dění mezi florbalovými mantinely. Záchvěvem naděje se byl v závěru druhé třetiny gól Alči Šustové, která jím přerušila dosavadní impotenci přerovskému týmu v zápase a zároveň svou dlouhotrvající střeleckou smůlu v letošní sezoně.
Jenomže začátek třetí třetiny přinesl opětovné rozvlnění sítě za zády naší brankářky, skóre 4:1 a naděje odcupitala na svých krátkých nožkách nejspíš až do blízké Bečvy. Nahradila ji Marťa Smékalová, mnohem účinnější lék na nepříznivý stav zápasu. Jejími dvěma rychlými góly se Přerov ocitl na dosah vyrovnání. Poté Marťa chvíli vyčkala, zda se přeci jen některá ze spoluhráček gólově nepřičiní, když se k tomu ale žádná neměla, převzala zodpovědnost na sebe a vyčarovala 25 vteřin před koncem remízový stav 4:4. Obrat v zápase mohla dovršit ještě Sája Segeťová, která se v poslední vteřině zápasu ocitla před odkrytou bránou soupeře ve stejný okamžik jako florbalový míček, jejich dráhy pohybu se však nesetkaly. Ve třetí třetině zachráněný zápas tak skončil nerozhodně.

Domácí turnaj znovu ukázal vyrovnanost soutěže, kde není problém v jeden den prohrát s předposledním týmem tabulky a zanedlouho sesadit z trůnu jejího lídra. Děkujeme všem, co nás přišli podpořit a přejeme příjemné Vánoce.

Sestava: Dvořáková – Segeťová, Dvorská, Veselá, Zmeškalová, Šustová, Hrčková, Slaninová, Simonová, Smékalová, Stržínková, Nucová