Horní Suchá přemohla Spartak

Jako první v letošní sezoně to byl Spartak, kdo okradl Horní Suchou o ligové body po domácí remíze a následné výhře hornosušských v prodloužení. Jinak zatím velice suverénní domácí drtí své soupeře a udržují si náskok na čele tabulky. Jurečka s Koutným byli tentokrát absentující z útočné řady Přerova a tak byl favorit zápasu jasný.

FbK Horní Suchá – FBC Spartak MSEM Přerov 10:4 (4:3, 3:1, 3:0)
Střely na branku: 43:34 (14:10, 14:13, 15:11)
Využití přesilovek: 2/3 – 2/4 (v oslabení 1:0)
Nejlepší hráči: Černý – Klimecký Ro.

Přerov na Horní Suchou umí zahrát a dlouho to potvrzoval i v tomto utkání. Spartak měl asi více ze hry, tvořil hru a dostal se po zásluze do vedení 2:0. Pak to ale přišlo, domácí hru zjednodušili a po několika náhozech a důrazu v brankovišti se jim povedlo nasázet čtveřici gólů. Malina alespoň v přesilovce snížil na 3:4.

Druhá třetina asi rozhodla o osudu utkání. Přerov hrál poměrně dobře. Začalo se ale také vylučovat a to se projevilo možná trochu překvapivě jednostranněji na oslabení hostujícího celku. Na dvě přesilovkové trefy domácích odpověděl už jen Robert Klimecký, který ve své ligové premiéře za A-tým vstřelil svůj již druhý gól – 6:4. Třetinu plnou nadávek, žvanění, faulů a přerušování nakonec zakončili domácí další brankou – 7:4.

Třetí část již vyšla domácím. Svým pohybem si zajistili prostor na hřišti a zápas pak rozhodla gólová chuť Černého, který postupně zaznamenal hattrick a ještě pak do prázdné trefil desítku – 10:4. Hosté neodehráli vyloženě zpackaný zápas, na body to ale tentokrát nebylo.

Sestava: Raška – Dvořák, Hnila, Malina, Dohnal – Klimecký Ra., Klimecký Ro., Kaďorek, Veselý, Fafílek, Ďopan

Autor článku:Petr Malina