HRAJEME OLOMOUCKOU LIGU PŘÍPRAVEK NEBO PRODLOUŽENÍ SUPERLIGY MUŽŮ?

Přípravka má za sebou dalších několik turnajů své soutěže. Konkrétně 26.10. Lipník, 27.10. Olomouc, 17.11. Přerov, 7.12. Přerov, 8.12. Prostějov. Soupisky týmů Tučňáků a Žraloků čítají přes 30 dětí, proto se s pořadatelem snažíme vždy domluvit na hracím systému na dvou hřištích. Ne vždy se to bohužel podaří. Marně jsme před sezónou bojovali za změnu hracího systému, aby si všechny děti dostatečně zahrály bez ohledu na konečný výsledek.

Děti se postupně zlepšují, některým začíná být přípravka "malá" a pravidelně nastupují za starší kategorii elévů. Jiní potřebují více času a prostor na získávání dalších zkušeností. Bohužel se však na konkrétních turnajích najdou situace, které vedou k zamyšlení, jakou vlastně hrajeme soutěž a proč?

7.12.2019 PŘEROV

Domácí turnaj Tučňáků, mladšího z přerovských týmů přípravky. Jeden tým nesouhlasí s hrou na dvou hřištích, proto musíme hrát na jednom hřišti. Trenéři Ďopan a Minarčík míchají o víkendu sestavou, aby si všichni děti dostatečně zahrály. A v jednom zápase přijde zajímavá situace.

Ano, je to fotka z tohoto turnaje, přesněji Olomoucké ligy přípravek. Také Vám to spíše připomíná jinou soutěž?

Prodloužení SUPERLIGY MUŽŮ se hraje stejným systémem jako Olomoucká liga přípravek, tedy 3+1 (3 hráči v poli + brankář). V nejvyšší mužské soutěži však týmy prahnou po bodu navíc a proto po získání míčku odvolávají svého brankáře a staví 4 hráče do pole. Je však nutné tuto taktiku praktikovat i v nejnižší mládežnické katerogii?

Na závěr přidáváme bez ohledu na zmíněnou situaci spokojené fotky našich nejmladších z uplynulého hracího víkendu.

Autor článku: Michal Ďopan

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!