Hrstka hráčů FBC Přerov vyrazila na turnaj do Falunu

FBC Přerov - Turnaj ve Falunu, Švédsko - florbalV dnech minulých se konal jeden z nejprestižnějších florbalových turnajů na světě, Axa floorball Cup. Do švédského Falunu odcestovala i hrstka přerovských hráčů s týmy 4Player, konkrétně bratři Antoniazové, Pavel Vrána, Vojta Řezníček, Franta Šamořil, Honza Hrubča a Šimon Váhala, který se s námi podělil o pár svých zážitků. 

Do Falunu jsme vyjížděli po čtvrté hodině ranní z Olomouce. Byli jsme v autobuse mezi prvními, a tak jsme měli možnost vybrat si jakékoliv místo v moderní autobusu s polohovatelnými sedačkami. Zbytek autobusu nastoupil ještě v Praze. Cesta trvala asi 22 hodin, ale byla zpestřená dvou a půl hodinovou jízdou na trajektu, kde jsme se protáhli a probrali. Ve Falunu jsme navštívili místní známé skokanské můstky a historické centrum města, pro florbalisty je ale známý spíše díky týmu IBF Falun, který vyhrál Švédskou ligu v letech 2013, 2014, 2015 a 2017. AXA Florbal Cup je třetí největší florbalový turnaj na světě, kde hraje až 350 týmů, takže konkurence je mnohem větší, než na Hummlu nebo Ostrava Cupu.
 

Když jsme u konkurence, proti kterým týmům jste si zahráli, a jak se Vám v zápasech dařilo?

Ve skupině jsme měli samé Švédské týmy, takže měli výhodu téměř domácího prostředí. Ve skupině nás bylo 6 týmu a první dva týmy postupovaly do playoff. První zápas proti týmu ze Stokholmu jsme vyhráli 3:2. Ze začátku jsme se dost hledali, takže to mohlo skončit lépe. Druhý zápas byl vyrovnaný a skončil skórem 3:3. Třetí soupeř byl už nad naše síly a prohráli jsme 5:3. Ve čtvrtém zápase jsme opět prohráli skórem 6:3. Pátý zápas byl výsledkově pro nás nejhorší. Zápas jsme jasně prohráli 11:1, ale všechny nás překvapil jednotný vzhled všech hráčů – všichni měli vyholenou hlavu. Do playoff se nám bohužel nepodařilo dostat.
 

Jaký je tvůj největší zážitek ze dnů strávených ve Falunu?

Největší zážitek byl servis od hráčů z IBF Falun. Galante, momentálně jeden z nejlepších hráčů na světě, hned první den kontroloval lístky a ostatní hráči nám obstarávali vodu. Dalším zážitkem byl zápas proti „stejně ostříhaným“ Švédům a to nejen díky vzhledu, ale taky konečnému skóre. Na památku si vezu podepsaný dres od celého týmu Falunu a novou Salming florbalku.


Děkujeme klukům za skvělou reprezentaci klubu a gratulujeme k úspěchům, obvzláště k medailím mladší kategorie výběru 4Player! 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!