I z Olomouce muži se třemi body

Zlepšující se výsledky Olomouce daly tušit zajímavé bitvě v rámci 18. kola Divize mužů. V obraně čítal Spartak početné ztráty, útočná vozba však byla připravena a otázkou tak bylo, zda dokáže Přerov rozšířit svou jednostranně pozitivní bilanci z utkání proti regionálnímu rivalu.

TEMPISH FBS Olomouc - FBC Spartak MSEM Přerov 4:8 (2:4, 0:1, 2:3)

Střely na branku: 25:49 (dle zápisu o utkání)
Využití přesilovek: 2/2 - 0/0
Nejlpší hráči: ? - Radim Dvořák
Počet diváků: 39

Góly (asistence): Ďopan 3 (Koutný 2, Ceh), Kaďorek 2 (Jurečka, Klimecký Rad.), Kubalík (Koutný), Klimecký Rad. (Jurečka), Jurečka (Kaďorek)

Zápas začal zhurta. Bum bum akce Jurečky s Kaďorkem a potom průnik Kořenka - 1:1. Ceh vyhazuje na Ďopana, který načíná svůj povedený střelecký večer a po něm si z tvrdé práce před brankou připisuje svou první ligovou branku junior Kubalík - 1:3. Zkouška expřerovského Doubka o nahození zpoza branky končí jeho gólem, ale sniper Radim Klimecký dává Přerovu jistotu - 2:4.

Tu si hosté drží i ve druhé třetině. V této části hry předvádí takticky zvládnutý florbal a jsou lepším týmem na hřišti. Ocenit bych chtěl počínání domácího Doubka, který v souboji srazil Klimeckého bez hvizdu rozhodčích, namísto možného přečíslení však dal přednost velmi férovému gestu, kdy míček poslal za mantinel. Bravo. Jediný gól této třetiny pak vsítil Jurečka po další z lahůdek od Kaďorka - 2:5.

Jde se do závěrečné periody a o sobě dává vědět Ďopan, který vlní síťku v brance domácích - 2:6. Domácím pomáhá Spartak dvěmi oslabeními. Obě početní výhody Olomouc trestá góly Dvorského (po krásné příhře Roletzkého) a Roletzkého. Mezi těmito góly aspoň schovává pro Přerov branku dvojice Radim Klimecký a Kaďorek - 4:7. Poslední slovo si bere Ďopan, který ze své parkety opět nezadržitelně trefuje - 4:8. Brankář Polčák z něj nemůže mít po dnešku klidné sny.

Sestava: Ceh - Vlček, Dvořák, Klimecký Rob., Malina - Klimecký Rad., Jurečka, Kaďorek, Ďopan, Kubalík, Koutný

I v tomto venkovním utkání se povedlo snaživým hráčům (Zákostelský, Brauner) z řad mládeže FBC Spartak Přerov sbírat pokročilá data z utkání. Ta byla opět zaměřena na střelbu, lokaci střel a typ střelby. V blízkých dnech se můžete těšit na ukázky výstupů flrobalových analýz.

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!