I ze Zlína muži A bez bodu

Čtyři těsné prohry v řadě proti čtyřem silným týmům Divize D měli na svém aktuálním kontě muži A Přerova. Ve Zlíně ale konečně věřili ve zlom. Absence trenéra, kvalitních tréninků pod stylem hry domácích nakonec vyplula na povrch a Přerov po zásluze prohrál.

Zlín Lions – FBC MSEM Přerov 11:7 (3:3, 3:1, 5:3)

Střely na branku: 38:25 (10:9, 11:7, 17:9)
Využití přesilovek: 4/4 – 1/4
Počet diváků: 72
Nejlepší hráči: Tichý – Grener

Góly (asistence): Budník 2 (Hnila, Grener), Borgs (Fafílek), Fafílek (Malina), Jurečka (Budník), Grener (Hnila), Klimecký (Hnila)

Jako nůž máslem si po dvě třetiny probíhali hráči Zlína osou hřiště, velmi často až z obrany do předbrankového prostoru. Neschopnost komunikace a základů obranné hry hráčů Přerova způsobila několik gólů, dalších šancí vychytaných Raškou a také vynucení přesilovek pro domácí. Když k tomu připočteme chyby v rozehrávce obránců, adekvátní reakcí všech hráčů by byla omluva svému brankáři. Ruku v ruce pochvalme aktivní hráče Zlína, kterým se jejich záměr v zápase dařil. Konečné skóre je pro Přerov milosrdné.

„Máme za sebou sérii několika proher s týmy z čela tabulky, ve kterých jsme často až do posledních minut sahali po bodech. Řekl bych, že hlavně to se v sobotním zápase projevilo, nevěříme si a často jednoduché situace řešíme úplně špatně. Zápas se Zlínem byl ale asi úplně nejslabší z naší strany. Soupeř skvěle hrál hlavně přesilovky a trestal naše chyby nebo nedůraznosti v rozehrávce,“ komentoval zápas v útoku aktivní Adam Budník.

Sestava: Raška – Brauner, Malina, Fafílek, Klimecký – Koutný, Grener, Ševčík, Budník, Jurečka, Hnila, Kubalík, Borges

Textový online přenos

Poslední utkání letošního roku sehrají muži doma již tuto sobotu proti FbC Asper Šumperk a budou se muset hodně zlepšit.

Foto: Archiv Jan Gebauer

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!