Tým Bulldogs Brna B je převážně letos tvořen mladíky z juniorského týmu. Jak se popasuje trápící se Přerov s rychlým florbalem brněnských, byla otázka nedělního odpoledne.

Bulldogs Brno B – FBC Spartak MSEM Přerov 8:2 (3:1, 4:0, 1:1)

Střely na branku: 25:28 (9:10, 7:11, 9:7)
Využití přesilovek: 0/0 – 0/2 (v oslabení 1:0)
Počet diváků: 10
Nejlepší hráči: Adámek – Fafílek

Góly (asistence): Koutný (Vlček), Ďopan (Veselý)

11:2 byl sobotní výsledek, kterým se mohli pyšnit Brňané po přemožení Holešova. A už první třetina ukázala proč. Velmi aktivní pojetí běhavého florbalu dělalo od začátku problém mužům Přerova. Po zásluze se domácí dostali do vedení gólem Adámka – 1:0. Druhý gól darovala domácím pokažená standardní situace Přerova, a i když Koutný z dorážky snížil, namísto srovnání stavu v přesilovce, inkasoval Přerov potřetí – 3:1.

Chyby ve hře Přerova byli dále hnacím motorem aktivních buldoků. Spartak se snaží vysunout napadání, efekt to má však negativní. Povětšinou se domácím daří přecházet přes snahu přerovských útočníků a diváci jsou svědky několika brejkových situací Brna. Většinu z nich domácí také využívají a postupně sází jeden gól za druhým. Přerovu se sem tam povede získat míček a hned jsou z toho gólové situace, ty však využity trestuhodně nejsou a výsledkem je deklasující stav 7:1, který tak, i když oproti snaze Přerova působí trochu krutě, vystihoval počínání hřišti.

Třetí třetina a změna taktiky. Přerov brání svoji polovinu a Brno už nemá tolik prostoru na útočení. Florbal se tak aspoň trochu vyrovnává a na branku domácího Kazatele odpovídá alespoň Ďopan – 8:2. S náskokem hrající domácí nemají, kam se hnát a tak další gól už nepřichází. Přerov dostává pořádně za vyučenou. Taktická příprava a sehranost domácího týmu jasně zvítězila nad snahou hráčů Spartaku.

Sestava: Raška, Ceh – Dohnal, Malina, Hnila, Dvořák – Vlček, Koutný, Ďopan, Veselý, Fafílek, Grener, Baran