Junioři: Domácí tragédie a ostravské vystřízlivění

Uplynulý hrací víkend byl pro juniory, jak na houpačce. V netradiční termín a to v pátek v podvečer se ukázali před zaplněnou domácí halou a to v dohrávce s rezervou FBC Ostrava. V sobotu naopak odcestovali do Ostravy, kde měli původně hrát dva zápasy. Kvůli vysoké marodce týmu z Horní Suché odehráli pouze jeden zápas a to se Slovanem Havířov. 

FBC Přerov - FBC Bystron Group Ostrava B   3:5

Už při pohledu na předzápasovou ,,rozcvičku" Ostravy, která vlastně ani neproběhla, bylo znát, že náš soupeř přijel na zápas opravdu z povinnosti. Tak vypadala i první třetina, která byla doslova uspávající. Téměř žádné šance, Ostrava si hrála s míčkem na svoji polovině, náš tým čekal na chybu soupeře, která nepřicházela - neměla ani z čeho. Ke konci třetiny se však po individuální akci a našem nedůrazu dostal soupeř do jednobrankového vedení. Od druhé třetiny se hra už více otevřela. Byly vidět šance na obou stranách, furt to byla ale z naší strany křeč. Třetinu končíme furt se ztrátou a vedením soupeře 2:1. Třetí část, to už byly dostihy. Otevřely se obě obrany a to hlavně ta naše. V některých chvílích to vypadalo, že se v tento zápas nesmí hrát do těla a pouze florbalkou. Zápas jsme si prohráli sami. Nepřesnost v přihrávkách, střelách, či v obraně byla do očí bijící. Bohužel, i takové zápasy se stavájí. Pro náš tým pešek, že to bylo před domácí zaplněnou halou, kde jsme se zrovna dvakrát neukázali. 

FBC Přerov - TJ Slovan Havířov   6:1

Reparát. Jinak tento zápas po páteční ostudě nazvat nemůžeme. Do zápasu vstupujeme s cílem hrát hlavně trpělivě, což se nám dařilo po celých 45 minut. Trpělivou hrou do obrany jsme si počkali na chyby soupeře a po první třetině vedeme 2:0. Převážně branka Hrabici po výhozu Rašky byla na opakovačku na kostce. Slovan hrál pohledný kombinační florbal, ale jeho šance likvidoval Raška v naší kleci. Ve druhé třetině přidáváme další dvě branky, včetně jedné pohledné v oslabení z hole Ševčíka. Naše třetí vyloučení (opět za sekání), soupeř již ve třetí části trestá. Avšak až po naší druhé brance ve vlastním oslabení a to po sympatičckém odskoku Šefčíka. Tečku za zápasem přidává třibodový Kowalik a vítězíme 6:1.

Máme před sebou poslední tři zápasy sezony, které dohrajeme na vlastní půdě. V neděli 21.4 se utkáme se Šternberkem a Mvilem Ostrava. Termín dohrávky s Horní Suchou zatím neznáme. Oproti našim soupeřům máme furt zápasy k dobru. Obklopujeme nadále 9. příčku, kterou chceme za každou cenu opustit a porvat se o umístění, které naší hře přísluší. 

Sestava: Lanča (pátek), Raška V. (sobota) - Porvol, Raška L., Foldyna, Brauner, Filka, Otevřel, Ševčík, Zdráhal, Kowalik Suchánek, Hrabica, Bělaška, Šefčík, Pavliš

                                                                                                                                                                Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!