Junioři drží krok s čelem tabulky, z Ostravy přivezli 4 body

První představení juniorů v roce 2020 přišlo až na konci ledna, kdy se kluci vydali do Ostravy, kde se střetli s Kopřivnicí a MVILEM Ostrava. Při pohledu na soupeřova postavení v tabulce to vypadalo na lehký průběh. Tomu však tak vůbec nebylo. Soupeři se prezentovali bojovným florbalem a naši junioři se měli co otáčet.

FBC Přerov - FBC Vikings Kopřivnice  4:4

První střela zápasu z čepele Burdy končí brankou v soupeřově brance. Naskytuje se nám přesilovka, kterou po nacvičené kombinaci využívá Bělaška. Na střídačce probíhá veselá nálada, která pokračuje i po vlastní brance kapitána Bělašky. Kopřivnice přepíná na vyšší stupeň a v rozmezí tří minut nám nasází 3 branky. Zápas dotahujeme po gólu Bělašky (tentokrát do správného zařížení) a z hole Kowalika. I když jsme po celý zápas byli více v držení míčku, soupeř hrozil z nebezpečných brejků. Konečná remíza 4:4 je však férová pro obě strany.

FBC Přerov  - MVIL Ostrava  6:3

Zápas s posledním týmem tabulky, který v předchozím zápase dokázal sebrat všechny body Torpedu, začínáme předsvědčívým výkonem a po brankách Šefčíka a Hrabici vedeme po pěti minutách 2:0. Soupeř sice koriguje, do půlky zápasu vstřelíme další tři branky a vypadá to na hladký průběh. Sestavu opouští Šefčík a Burda, kteří se vydávájí na dalekou vypomoc dorosteneckého týmu do Starého Města. Zůstává deset hráčů, kde tři z nich hrají již čtvrtý zápas, jelikož v Ostravě vypomáhali ještě mladé U20 na ČPP Aréně. Ztráta sil a soustředěnost je znát, Ostrava snižuje na 3:5. Na obou stranách zvoní tyčky. Jistotu tří bodů pro přerovský tým přidává po završení hattricku obránce Raška. Vezeme domů 4 body.

Těžký výlet s ohledem na obtížný rozpis  zápasů, kdy se v jeden hrály zápasy dorostenců, juniorů a mužské U20, jenž jsou navzájem na sobě závislé, dopadl nakonec s přijatelným výsledkem. Na příští zápasy už doufejme odcestuje sestava juniorů v plné palbě.

Sestava: Lanča - Možíš, Pavliš, Raška L., Foldyna, Kowalik, Bělaška, Suchánek, Zeman, Zbruž, Hrabica, Šefčík, Burda

Autor článku: Pavel Ceh