Junioři jsou v polovině sezony a právě číslo 3 je s tímto pojmem úzce spojené

Ano, jsou to tři body, které junioři získali na posledním turnaji a právě také tříbodový náskok mají na čele tabulky na druhou Olomouc. V neděli třináctého odcestovali v brzkých ranních hodinách přerovští do Litovle. „Jedeme ve vlaku, zastávka Olomouc. Z dálky zahlédneme nějakého muže, připomínajícího seveřana… projíždíme kolem něj, a světe div se, trenér Janoštík obdařil svou bujnou tvář čtrnáctidenním vousem.“ V Litovli se Budník střetává s pouličním osvětlením. Rozhodčí nepíská, ale spoluhráči se shodli na tom, že to byl zákrok na dvě, možná i pět minut, neboť to byl zákeřný úder do hlavy.  Po těchto neobvyklých momentech nás čekaly zápasy proti Olomouci a mužstvu Hranic. Zejména zápas s Olomoucí sliboval pohlednou podívanou pro oko diváka.

TEMPISH FBS OLOMOUC – FBC SPARTAK PŘEROV   3:2
Zápas o čelo. Dva týmy, které bojují o vytouženou baráž, se opět střetly. Nutno podotknout, že dvě minulá utkání urval ve svůj prospěch Přerov a to vždy vítězstvím o jednu branku. Nyní bylo vše naopak a zápas se nesl v opačném gardu. Olomouc využívala brejky, Přerov dotahoval a měl i více ze hry. První třetina, Olomouc odskakuje do vedení o dvě branky. V téhle pasáži hry byla Olomouc lepším celkem a Přerov se stal týmem pasivním a čekal, s čím soupeř přijde. Suma sumárum, dvě branky, brankář Raška s těmito pokusy nemohl cokoliv dělat a čekal nás přestávkový proslov. Druhá třetina, zlepšená hra, více pohybu ze strany přerovských juniorů a s tím začaly přicházet i šance. Nicméně další branka z náhlé akce Olomouce. Na tabuli svítí nelichotivé skóre 0:3 z pohledu Přerova. Třetí třetina, junioři odhodlaní odevzdat zápasu vše. Snad nejlepší třetina, jakou tento celek v roce 2015 odehrál. Přerov se stal lepším celkem a nesl otěže zápasu. Míček na hokejkách, šance, ale branka ne a ne přijít. Na konci sedmé minuty poslední periody předvedli pohlednou akci, když Haliak s přehledem, díky zvednuté hlavě ze středu rozdal míček na Bibra, ten našel nabíhajícího Kubalíka a ten usměrnil tuto slastnou nahrávku do brány. Střela po zemi připomínala spíše put, za který by se nemusela stydět ani hvězda světového golfu Jason Day. Po jedenácti vteřinách míček opět v síti, zmatku před bránou využil Bibr. Olomouc si bere time-out, Přerov krotí emoce. Šance přibývají, avšak necelé dvě minuty před koncem fauluje nedovoleně na polovině hřiště Bibr a rozhodčí jeho prohřešek potrestali trestem na dvě minuty. Přerov s utkáním už nic nezmohl a prohrává tak o jednu branku. Dodatek k zápasu: Lukáš Bibr si připisuje hattrick Gordieho Howe.

FBC SPARTAK PŘEROV – FBŠ TEIWAZ HRANICE   5:3
Utkání, ve kterém byl Přerov jasný favorit a proti Hranicím měl získat 3 body. Zápas se nesl v duchu dosti ospalém, přičemž pětičlenná squadra Hranic nakonec juniorům Přerova zahrála na nervy. Děj zápasu připomínal spíše pohádku na dobrou noc. Málo pohybu, málo šancí, špatný výkon. Možná lehká rozpačitost po vyrovnaném utkání s Olomoucí utkvěla v hlavách obvykle nebojácných jinochů. Přerov vede o jednu branku. Hranice srovnávají. Takhle to pokračuje a ukazatel se zastavil na stavu 3:3. Snad jen zlepšený výkon ve třetí třetině může být jakýmsi pozitivem. Historický moment nastal v čase 5:17 ve třetí části, když při volném úderu přiťukl Haliak míček Hořeckému, který neobvykle vystřelil a světe div se, ono to tam padlo i tomuto neobvyklému střelci. První branka v juniorské kategorii pro hráče s číslem 69 Tomáše Hořeckého znamenala zvrácení výsledku opět na stranu Přerova a to následně potvrdil Haliak, který táhlou střelou z dálky překonal brankáře Hranic. V utkání se gólově prosadili Doležal, Loucký, hráč, který si konečně mohl užít emoce po své střelené brance Hořecký a přesný, dvoubrankový střelec Haliak.

Půlka sezony za námi, a pokud bychom měli zhodnotit dosavadní průběh, můžeme být spokojeni. Před začátkem sezony se od nás nečekali nějaké zázraky, ale zatím je k jednomu velkému nakročeno. Pocit porážky až v devátém zápase a ztráta bodům kvůli remízám s Hranicemi a Uničovem nás řadí na příčku nejvyšší. Naše hra se posunula a konečně hrajeme i pohledný florbal. V roce 2016 tak vstupujeme do druhé části sezony s jasným cílem. Porazit konkurenta z Olomouce a vybojovat si baráž. Velký dík za dosavadní odvedenou práci patřím trenérům, ať už kouči Péxymu, který na naše zápasy dojíždí až z Prahy, ale zároveň také trenéru té florbalové části, Pájovi Hausnerovi. Dík patří i všem hráčům, kteří se na tomto momentálním stavu podíleli a to brankáři Raškovi a také hráčům v poli. Vlček, Doležal, Hořecký, Tesař, Sirotný, Bibr, Haliak, Kubalík, Loucký, Baran, Budnik.  Právě díky těmto hráčům jsou přerovští junioři na příčkách nejvyšších.

Autor článku: Martin Kubalík