Junioři klopýtli v Havířově

V neděli 9.11. vyjela početná skupinka juniorů do dalekého Havířova, kde je čekal zápas s domácím Slovanem a Opavou. Kluci chtěli na tomto výjezdu pokračovat ve slušných výsledcích. Přišlo ale klopýtnutí a to hned v obou zápasech, ve kterých nebyli sice horším týmem, ale v určitých situacích nezachovali čistou hlavu a z obou zápasu si přivezli pouhý bod.

FBC Přerov - TJ Slovan Havířov  5:5

Do zápasu vstoupili junioři Přerova jako uragán. Po pohledných kombinacích a převahou v držení míčku se jim nedařilo v první třetině trefit správně zařízení, které by způsobilo na jejich střídačce gólovou radost. Naopak Havířov vstřelil branku po tečované střele. I přes vyrovnaní z hole Kowalika přichází další gól v přerovské síti, tentokrát po vlastním góle. Kluci opět dotahují z hole Hrabici. Dělovka Burdy končí tyči. Přesilovková branka havířovského snajpra Kyce dostává do vedení Havířov, opět je to ale Kowalik, který srovnává skóre. Šancí máme na holích mnoho, ale zařízení trefuje opět Havířov, když dorostencká lajna pohořela v kombinaci na soupeřově polovině. Hrabica však opět z brejku pod víko a je vyrovnáno. Havířovský Kyc je při chuti, tak mu to namažeme před bránu a potřetí nedává Raškovi v brance šanci. Třetí hřebíček pro Kowalika, který završil hattrick. Přichází dvě gólové šance Kowalika či Bělašky, avšak bez šibalského úsměvu těchto ikon. Končíme na remíze 5:5.

FBC Přerov - SK PEMA Opava  4:5

Jediný cíl do zápasu. Udržet nervy na uzdě. Výsledek 4 tresty. První třetina byla vyrovnaná. Druhou část otevírá skóre dělovkou o břevno Bělaška. Za pár vteřin vyrovnáno po baletním přístupu v brankovišti. Slovo si bere pravák Raška, který hokejovým zápěstím rozvlnil sít ve spodním rohu soupeřovy branky. Možíš seká. Šefčík v oslabení zvyšuje střelou mezi nohy na 3:1. Hra se přitvrzuje, Zeman faulován, občanku však nechává v šuplíku, tak jde na trestou také. Ve hře 4 na 4 chceme Všem přítomným ukázat, jaké umíme krásné kličky, sečtěno potrženo - 3:3. Aby toho nebylo málo soupeř  otáčí na 3:4. Ještě, že Kowalik je dnes při chuti a vrací nás opět do zápasu. Ve třetí třetině bojůvka, ale zase jdeme na trestnou. Opava střílí vítěznou branku.

Příští zápasy v neděli 24. 11. na domácím kluzišti. Hráče prosím, jako před zápasem s Opavou, občanky s sebou a negativní emoce nechat v pátek na tanečním parketu v přerovském městském domě. Na zápasové emoční Bailando, či Čaču není nikdo zvědavý.

Sestava: Raška V., Lanča - Možíš, Pavliš, Porvol, Raška L., Kowalik, Bělaška, Zbruž, Šefčík, Hrabica, Burda, Zeman, Hradil, Šamořil, Foldyna

Autor článku: Pavel Ceh