Junioři pokračují na vítězné vlně

V sobotu 28. listopadu se přerovští junioři představili na palubovce v Olomouci. Čekal je dvojzápas s bezkonkurenčně posledním Šternberkem a prozatímním lídrem z Uničova. Do sestavy se vrátil již uzdravený Bibr, který tak mohl opět předvést své baseballové dovednosti. Cíl byl jasný, osamostatnit se na čele tabulky!

FBC SPARTAK PŘEROV – FBC EXCALIBUR ŠTERNBERK   10:0
Jednoznačný výsledek zápasu vyplývá z formy, kterou si Přerov v tomto ročníku nese. Nutno podotknout, že má tento cílevědomý tým mnohdy i štěstí, ale to k tomu, když jste na vlně, patří. V první třetině vsítil Přerov dvě branky zásluhou Tesaře a Louckého. Přerovští junioři se uklidnili a zápas kontrolovali. Šternberk neměl žádnou odpověď na hru, kterou nyní už první tým tabulky předváděl. Ve druhé třetině se náskok navýšil o další dvě branky, když přesně mířili Baran s Tesařem. Třetí třetina se nesla v duchu lehké exhibice, šest branek v síti Šternberka hovoří jasně. Své střelecké statistiky si vylepšili Loucký, Baran, Budník jakožto střelec dvou branek, střelec se zvedlou hlavou Haliak a basebalista Bibr, který by svým úderem zaujal určitě mnoho skautů z americké baseballové MLB. Nula Rašky jen podtrhla pohodu, ve které se tým nachází.

FBC ZŠ UNIČOV – FBC SPARTAK PŘEROV   2:4
Utkání s Uničovem slibovalo mnoho krásných florbalových okamžiků. Nutno podotknout, že soupeř od konce druhé třetiny dohrával jen v šesti hráčích, neboť zbytek kádru odcestoval na zápas mužského „A“ týmu. Utkání začalo tlakem Přerova, který měl více ze hry, ale nedokázal překonat uničovskou zeď v bráně. Zvláště Kubalík nenašel cestu na překonání brankáře, když jeho mnohé projektily nenašly místečko mezi třemi tyčemi. Obrana ve složení Vlček, Doležal, Hořecký, Sirotný fungovala dobře po dobu obou utkání. Nicméně ani přes dobrou organizaci obrany se přerovští junioři nevyvarovali několika hrubkám a zejména brejky dělaly tomuto celku nemalé potíže. Dva brejky, dvě branky. Po první třetině stav příznivý pro Uničov, 2:0. Ve druhé třetině se Přerov zvedl a poukázal na to, že je to tým, který je schopen otočit nepříznivý vývoj. Tým se dral dopředu, snažil se hrát aktivně a vytažení útočníci výborně pokrývali balonek a sváděli souboje s obranou Uničova. Za dvě minuty Přerov otáčí skóre a dostává se do vedení. „Jsme v laufu, daří se nám na co šáhneme!“, Takhle nějak bych vylíčil pocity přerovských hráčů. Ve třetí třetině se utkání spíše dohrávalo a šibal Budník si připsal další zářez na svou pažbu. Konec zápasu, Přerov vítězí 4:2!

Výkon podtrhující pohodu hráčů, kteří se ještě před rokem dělili o body s Kostelcem. Po osmi zápasech zůstává přerovská juniorka stále neporažená a na čele tabulky má šestibodový náskok na druhou Olomouc s Uničovem. V neděli 13. prosince se Přerov představí v tomto roce naposledy v Litovli, kde nastoupí proti Olomouci a Hranicím. Po těchto zápasech za sebou budeme mít půlku sezony a pokud Přerov udrží neporazitelnost, může se dosti přiblížit k vysněnému prvnímu místu a boji o následnou baráž o postup do vyšší soutěže.

Autor článku: Martin Kubalík