Junioři před slušnou domácí návštěvou porazili Mohelnici

Junioři navázali na úspěšný výlet v Mohelnici, kde po skalpu havířovského Torpeda a rezervního týmu Vítkovic narazili tuto neděli v domácí dohrávce na Mohelnici. Před zrakem téměř stovky diváků se jim ve vyrovnané partii podařilo porazit lídra tabulky z Mohelnice, který však přijel v oslabené sestavě.

FBC Přerov - FBC Mohelnice  4:1

Zápas se dá označit zápasem dvou týmů hrající podobným herním stylem, aspoň co se týče obrany týče. Branku obou týmů navíc hájí skvělí brankáři, což potvrdil o tento zápas, kde si hráči v některých případech málem na skvělých brankářích vylámali zuby.

První třetina byla z přerovského pohledu snad nejlepší třetinou v dosavadní sezoně. Dvě pohledné akce zakončeny z čepelí Foldyny a Šefčíka znamenalo vedení 2:0 pro Přerov. Druhá půle se již lehce otevřela a v některých případech začal florbal připomínat spíše závody ve člunkovém běhu, jelikož se místy hrálo dosti nahoru - dolů. Pro oči diváka však slušná podívaná, ale bez vstřelené branky. Třetí dějství otevírá branka Zemana, který navyšuje vedení domácího celku. Od té doby začíná Mohelnice kousat a to převážně lajna okolo hráče Sedmery. Ten po dělovce, která by možná zlomila i větev u stromu, snižuje narozdíl dvou branek. Konec utkání si ale hráči Přerova pohlídali, na konečných 4:1, rozhoduje o třech bodech pro Přerov specialista na prádzné branky - Maxim Šefčík.

Přerov se po tomto zápase posunul na čtvrtou příčku. Na vedoucí Mohelnici ztrácí tři body, ale má dva zápasy k dobru. Bude to příště boj o první příčku, to se právě uvidí. Konkurence v týmu ale roste. Do dalších zápasů budou k dispozici hned dvě posily. Zároveň se do sestavy vrátí zraněný Šamořil.

Sestava: Raška V., Lanča - Možíš, Pavliš, Raška L., Porvol, Kowalik, Bělaška, Zbruž, Šefčík, Hrabica, Foldyna, Suchánek, Zeman

Autor článku: Pavel Ceh