Junioři přišli o šňůru bez porážky. Porazili ale Krnov

Uplynulou sobotu se junioři vydali k dalším zápasům za komín do Olomouce. Zde se utkali s Krnovem a domácím výběrem. Jednalo se o naprosto rozdílné zápasy. Kluci v obou zápasech ukázali sympatický výkon v obranné části. Jejich výkon však stačil pouze na jednu výhru, čímž přišli o šestizápasovou šnůru, ve kterých se jim podařilo bodovat.

FBC Přerov - FBC ORCA KRNOV  7:3

Po opatrné první třetině z obou stran, avšak s více střeleckými šancemi z našich holí, svítila na světelné tabuli remízka 1:1. Ve druhé části jsme dokázali odskočit na rozdíl třech branek, když svůj hattrick završil Bělaška. Zápas měli kluci vcelku pod kontrolou, Krnov ale nevzdal a dokázal dvěma rychlými brankami snížit na rozdíl jediné branky. To však netrvalo dlouho a rychle jsme odskočili opět na tři branky a zápas si zodpovědnou hrou do obrany dotáhli do vítězného konce. Po prvním vzájemném zápase z úvodu sezony, který jsme jednoznačně projeli,jsme porážku Krnovu vrátili a získali 3 body.

FBC Přerov - FBS Olomouc  0:2

Druhý zápas byl opravdu těžký oříšek. Kluci si moc dobře pamatovali vyhoření v úvodu sezony s tímto soupeřem, kterému podlehli vysoko 3:12. Favorit zápasu byl jasně daný a podobně to vypadalo i na hřišti. První třetina skončila sice bez branek, gólové šance byly ale vidět spíše z holí našeho soupeře, který bušil do pevné přerovské zdi. Ve druhé čášti se hra více otevřela, střelecké příležitosti byly vidět už na obou stranách hřiště, čehož bohužel využil olomoucký Frydrych, který se nejdříve prosadil po brejkové situaci střelou na vzádalenější tyč a následně po slušném námazu od jednoho z našich hráčů zvýšil na rozdíl dvou branek. Ve třetí třetině se už hrál hodně dynamický a ofenzivní florbal. Co nám taky zbývalo. Hráli jsme All-in, což stálo hodně sil a došlo také na více brejkových situací. Nutno říci, že brankáři a to převážně Raška v naší kleci doháněl soupeře k šílenství. I díky němu skončilo skóre soupeře na dvou brankách. Oba týmy měli během zápasu i nabídky přesilových her, které ale zůstaly nevyužity. Olomouc si konec zápasu pohlídala a zaslouženě vyhrála.

Sestava: Lanča, Raška V. - Pavliš, Foldyna, Filka, Možíš, Raška L., Kowalik, Mitaš, Suchánek, Bělaška, Brauner, Hrabica, Ševcík, Zdráhal, Otevřel

Autor článku: Pavel Ceh