Junioři se vyhoupli na druhý flek, porazili Torpedo i Krnov

V neděli 24. listopadu se junioři opět ukázali na domácím „kluzišti“. Na tomto turnaji se ukázalo to nejlepší z druhé ligy juniorů, jelikož se zde prezentovalo TOP 5 týmů soutěže. V obou zápasech se jednalo o nervy až do posledních vteřin zápasu, avšak s šibalským úsměvem na straně domácího týmu, který v obou kláních těsně přetlačil své soupeře a vyhoupl se na druhou pozici.

FBC Přerov - Florbal Torpedo Havířov 6:5

Proti týmu, který se ještě v minulé sezoně pohyboval v „extralize“ juniorů jsme se utkali již podruhé v sezoně. V prvním vzájemném střetnutí jsme ubojovali výhru 9:7 a podobně vypadal i tento zápas. Pro oči diváka skvělá podíváná, plná soubojů a pohledných kombinací a hlavně nervů z obou stran. Byl to však Přerov, který měl dějství zápasu ve vlastních rukách, ale ke konci zápasu zase přišlo zatmění před očima. Takže, jak to celé probíhalo.

Po brankách Rašky, Hrabici a Bělašky se Torpedu po dvou vstřelených brankách podařilo zápas zdramatizovat - 3:2. Přerov, však nakopl skvěle hrající Raška, který se z pozice obránce trefil již podruhé v zápase a vrátil svému dvoubrankové vedení - 4:2. Bohužel, stejně, jako v předchozích zápasech nechali někteří občanky doma v šuplíku, čímž přišla poslední černá pětiminutovka zápasu. Možíš na pět minut ven, Kowalik v oslabení po akci ve stylu „pocem kamdeš“ vymíchal tři havířovské hráče a zvyšuje na 5:2. Torpedo odpovídá první přesilovkovou brankou - 5:3.

Možíše na trestné doplňuje Bělaška, jdeme do tří. Aby toho nebylo málo, kluky na trestné doplní ještě Pavliš. Hrajeme téměř tři minuty ve třech. Dostáváme v oslabení jeden a pak hned druhý gól, zápas je vyrovnán. Dvě minuty dokonce zápasu je Kowalik v samostatném úniku faulován a naštěstí konečně proměňuje trestné střílení. Konec zápasu nervy, hromada zblokovaných střel Torpeda a naštěstí výhra 6:5.

FBC Přerov - FBC ORCA Krnov 5:4

Zápas s Krnovem, se kterým jsme se letos utkali poprvé, a který obklopoval třetí flek tabulky, jsme nezačali vůbec dobře. Po dvou brejkových situacích se náš soupeř ujmul vedení 0:2. Poté, však po vlastní hrubce v rozehrávce, nám soupeř nabídl snížení na 1:2, trefil se Zeman. První třetinu jsme odehráli skvěle na míčku, hodně jsme kombinovali na soupeřově polovině, který naopak, byl hodně nebezpečný v brejkových situacích. Na začátku druhé třetiny přišlo vyrovnání a opět to byla lajna Šamořil - Gavaller - Zeman. Po kombinaci a obtočení kolem branky se trefil Gavaller - 2:2. Na začátku třetí části se po přečíslení 3 na 2 trefuje Kowalik - 3:2.

Následuje ho Burda, který prožíval těžký den v zakončení, jelikož v každém zápase měl na holi minimálně dvě branky. Svoji střeleckou smůlu protrhl neskutečnou individuální akcí 1 na 2, zakončenou již do správného zařízení - 4:2. Měli jsme uklidnit hru, přitom přichází zmatek v rozehrávce a pohledná akce Krnova zakončená do branky Lanči, jenž v tento den chytl v obou zápasech slušnou formu - 4:3. Stejně, jako v předchozím zápase, tak i na předchozím turnaji, nemůžeme dohrát zápas v poklidu - Bělaška za kecy ven na dvě minuty. Naštěstí je to opět Kowalik, který se ve vlastním oslabení trefuje do prázdné branky Krnova - 5:3. Krnov ke konci ještě upravuje skóre na 5:4 pro Přerov.

Junioři se tedy po dvou těžkých výhrách posunul na druhou příčku vyrovnané soutěže. Na první Mohelnici ztrácí 8 bodů, mají však dva zápasy k dobru. Další zápasy nás čekají až 21. prosince v Ostravě, kde vyzvou béčko Vítkovic a Šternberk.

Sestava: Lanča - Porvol, Možíš, Pavliš, Foldyna, Raška, Bělaška, Zbruž, Kowalik, Hrabica, Šefčík, Burda, Šamořil, Gavaller, Zeman

Autor článku: Pavel Ceh