Junioři se zvedají ode dna. Z Olomouce přivezli plný počet bodů.

V nedělní sněhové odpoledne se junioři vydali k dalším zápasům 2.ligy juniorů. Útočištěm jim byla tentokrát hala Roosveltova v Olomouci, kde se utkalli s Horní Suchou a Mohelnicí. Po sympatickém výkonu před domácím publikem o minulém víkendu, kdy kluci vydřeli jeden bod za remízu s Uničovem přišel konečně 6-tibodový zisk, čímž odskočili ode dna tabulky na 9. příčku.

FBC Přerov - FBK Horní Suchá  10:4

V úvodní zápase jsme se střetli s poslední Horní Suchou. I přes naši značnou převahu nám soupeř v první třetině ukázal sílu v ofenzivní činnosti, kdy snad jeho každá druhá střela skončila v brance Lanči. Naopak naše ofenziva byla postavená sice na držení míčku v útočném pásmu, ale koncovka se nám probudila až od druhé části. Po první části jsme ztráceli 2:4, od druhé třetiny zápasu se hra stáhla na dvě útočné formace, tlak výšil a převýšil až k obratu, který se vyvrcholil ve třetím dějství až na 10 vstřelených branek v síti soupeře a první výhře sezony.

FBC Přerov - FBC Mohelnice  5:2

Velice těžký zápas. Pevné obrany a skvělí brankáři na obou stranách. První třetina vyrovnaná, bez vstřelené branky, ale s hromadou šancí na obou stranách hřiště. Druhou část startujeme minutou hrůzy. Po nedůrazu v brankovišti, faulu a následné proměnněné přesilovce mohelnických hráčů prohráváme 0:2. Přichází branka naděje Kowalika a velká chvíle a sportovní gesto našeho kamaráda v brankovišti Mohelnice - Honzy Hampla, který se přiznává k inkasované brance, kterou rozhodčí přehlédli. Velký otazník pro nás trenéry před námi stál na začátku třetí třetiny. Stáhnout hru na dvě lajny, či ne? Necháváme hru na všech hráčích na soupisce, přichází dvě branky ,,Suchoše" a životní branka Martina Filky. Tečku za zápasem dělá Kowalik nekompromisním bekendem na zadní tyč a udává tečku za celým zápasem. Velké vítězství a o to cennější, že jsme ho zvládli se všemi kluky na soupisce.

Třetí hrací víkend po sobě na nás čeká již tuto sobotu v Ostravě s domácím výběrem FBC a Kopřivnicí.

Sestava: Lanča, Raška - Možíš, Foldyna, Pavliš, Filka, Brauner, Ševčík, Otevřel, Kowalik, Mitaš, Suchánek, Bělaška, Šefčík, Hranica, Zdráhal

Autor článku: Pavel Ceh