Junioři končí sezonu na šestém místě

Juniorský tým ukončil domácími zápasy svoji sezonu ve druhé nejvyšší soutěži, která byla výsledkově, jako na houpačce. Vše začalo nepovedeným začátkem sezony, kdy po prvních pěti kolech obklopovali poslední příčku tabulky s nulovým bodovým ziskem. S pomyšlením, že se nacházejí na sestupové pozici se kluci herně zvedli a z nepovedeného startu se oklepali. Přišla šnůra šesti zápasů bez prohry, kdy se kluci odpoutali ode dna tabulky. Závěrečnou část sezony pak odehráli vyrovnaně, když třikrát vyhráli a shodně také prohráli. Vizitka sezony - konečné šesté místo a třetí nejlépe umístěný juniorský tým z Olomouckém kraje. Do další sezony musí kluci ještě přidat. Prostor na zlepšení tu pořád je.

FBC Přerov - FBC Šternberk  7:1

V předposledním zápase sezony jsme se utkali s týmem, se kterým jsme půlku sezony bojovali na dálku (možná) o přežití v soutěži. První třetina nabídla vyrovnaný souboj. První třetina - 1:1. Ve druhé půli se nám naskytla hned třikrát výhoda 5 proti 4, avšak ani v jednom případě jsme naši výhodu nevyužili v brankovou radost. Ve konci třetiny se však z levého kruhu posadil dorostenec Hrabica. Ve třetím dějství rozhodl jeden důležitý faktor a to naše lepší fyzická připravenost. Během čtyř minut se nám podařilo vstřelit tři branky, čímž jsme odkočili na 5:1. Ke konci zápasu přidáváme ještě další dvě branky a vítězíme 7:1.

FBC Přerov - 1. MVIL Ostrava 6:10

Poslední zápas sezony se prezentoval pořádným brankostrojem. Končíme první třetinu a na tabuli svítí skóre 1:7 ve prospěch soupeře. Po třetině hrůzy před námi stojí jednodcuhá otázka. Buď se zesměšníme a odejdeme ze zápasu s ostudou, nebo začneme zápas od nuly a s konečným výsledkem ještě něco uděláme. Je pravda, že Mvil měl ve svých řadách zkušené hráče, kteří prošli výchovou v superligových klubech a s ohledem na skóre ve zbývajících třetinách polevili. Nic se ale nemění na tom, že jsme zápas nevzdali a pokusili se s výsledkem něco udělat. Pozitivní bylo také skóre, které skončilo ve zbývajících třetinách 5:3 pro náš výběr. Škoda pár zahozených vyložených šancí, či ne úplně povedený zápas rozhodčích. Na to se ale vymlouvat nemůžeme. Jediné co si ze zápasu bereme, je poučení do příštích zápasů :)

Klukům patří velké díky za uplynulou sezonu. Soutěž je opravdu kvalitní a vyrovnaná, což ukazuje i tabulka. Téměř každý zápas neměl jasného favorita, odehráli jsme hromadu vyrovnaných utkání a v některých pasážích sezony jsme si prošli opravdu těžkými chvílemi. V týmu byla také velká konkurence, což ukazuje počet hráčů, kteři letos za tento tým nastoupili. Jak pro hráče, tak i pro nás trenéry to byla těžká sezona, kterou jsem ale nakonec se vztyčenou hlavou zvládli.

Za juniorský tým letos nastoupili: Raška V., Lanča - Pavliš, Foldyna, Filka, Brauner, Možíš, Raška L., Vlček J., Kowalik, Mitaš, Suchánek, Ševčík, Zdráhal, Otevřel, Šefčík, Bělaška, Hrabica, Porvol, Večerka

Autor článku: Pavel Ceh