Junioři: Slušná podívaná. Body však pouze tři.

Uplynulou sobotu odehráli junioři další zápasy a to v Mohelnici, kde se utkali s Kopřivnicí a domácím výběrem. Slušná podívaná, a to převážně ve druhém zápase, stačila pouze na tři body.

FBC Přerov - FBC Vikings Kopřivnice  5:2

Poslední vzájemný zápas v Ostravě, který skončil debaklem z pohledu našeho soupeře se oproti tomuto zápasu hodně lišil. První půlka zápasu byla hodně opatrná, oba týmy hrály vyborně v defenzivě.  Zároveň byly podpořeny skvělými brankáři. Po půlce zápasu svítí na světelné tabuli remíza 1:1. Ke konci druhé části se dostáváme do vedení, které následně navyšujeme během pár minut ve třetí části na 5:1. Soupeř v poslední minutě koriguje výsledek na konečných 5:2 pro Přerov. V první půlce zápasu to byla z naší strany křeč a to převážně v koncovce. I když jsme měli míček více na svých čepelích, nedokázali jsme naše vyložené šance proměnit v gólovou radost. Střelecká smůla se protrhla mezi druhou a třetí třetinou a  zápas jsme zaslouženě vyhráli.

FBC Přerov - FBC Mohelnice  2:3

Skvělá podíváná, pohledné akce, skvělí brankáři, fair play z obou stran. Pro oči přítomných diváků, zápas jako lusk, ve kterém jsme dvakrát vedli, avšak nevěřícně o zápas přišli v poslední minutě zápasu. Do vedení nás dostal námaz od jednoho ze soupeřových obránců. Soupeř vyrovnal v druhé půli střelou mezi nohy. Na začátku třetího dějství nás do vedení dostává v přesilovce Ševčík. Hrálo se nahoru, dolů. Oba týmy hrály podobným herní stylem, hrála vyrovnaná partie. Přišlo však 36 vteřin hrůzy. Po odražené střele se míček odrazil přímo na čepel Navrátila, který vyrovnává v předposlední minutě zápasu. Vyhráváme buly a do postaveného domečku Mohelnice posíláme nepřesnou přihravkou po mantinelu míček na čepel soupeře, brejk, střela ze střední vzdálenosti trefuje Rašku do ramene, odkud se míček obloučkem odráží ke stropu haly, odkud dopadá za Raškova záda. Na jedné straně propukla velká radost, na druhé neskutečný vztek. Zápas se nám i přes závěrečnou power-play a dvě vyložené šance nedaří vyrovnat a tak odcházíme s nulou.

Druhý zápas hodně zamrzí, ale i takové zápasy se dějí. Jedeme dál, příště chceme urvat 6 bodů. Junioři se momentálně nacházejí na 9. příčce. Mají ale oproti svým soupeřům před sebou 2 až 4 zápasy k dobru a o lepší umístění se budou chtít v dalších zápasech statečně porvat.

Sestava: Raška V., Lanča - Foldyna, Pavliš, Filka, Raška L., Možíš, Ševčík, Zdráhal, Otevřel, Bělaška, Šefčík, Hrabica,  MItaš Kowalik, Suchánek

Autor článku: Pavel Ceh