Junioři Spartaku nezaváhali

Psala se neděle 17. ledna a chasa přerovských juniorů se vydala vlakem na turnaj do Olomouce.  Nejstarší mládežnickou kategorii čekala utkání s posledním Šternberkem, který doposud nezískal ani bod, a také s družstvem Uničova, který pomalu ztrácí formu z úvodu sezony. Cíl byl jasný, 2 výhry, 6 bodů. Sestava se omladila, svou premiéru v juniorské kategorii si odbyli Chudoba, Filka a Vlček Jakub.

FBC EXCALIBUR ŠTERNBERK – FBC SPARTAK PŘEROV  4:7
Zápas proti Šternberku, jedna z mála možností, jak si nacvičit hru na zápas s Olomoucí. Celý děj se nesl v duchu dobývání branky Šternberka. Brankář již umíněného mužstva ve výborné formě. Branka ne a ne přijít. Z ničeho nic si defenzivní bek Sirotný vyzkoušel svou střelu tahem a míček byl v síti, 1:0 pro Přerov! Neproměňování šancí lídra ligy vedlo k obratu zápasu, 2:1 pro Šternberk. Přerov hraje na útočné polovině, nejmenovaný hráč si pokrývá míček tělem a po několika ranách do jeho hole sudí pískají dvouminutové vyloučení. Přesilovka dosti spontánní, Daniel Vlček přihrává na branku a skóruje, 2:2! Přerovští junioři kontrolují hru a odskakují do rozdílu 2 branek. Právě po brance na 4:2 přiběhne rozhodčí k dvojici přerovských trenérů a po jednostranné konverzaci uděluje Marku Sirotnému červenou kartu, důvod jasný, není uveden v zápise. Pětiminutový trest pro Přerov a dlouhá přesilovka pro Šternberk. Za této situace padli na obou stranách 2 branky a Přerov tento moment přestál. Konečný výsledek 7:4 pro přerovské juniory je důležitý z hlediska bodového zisku, nicméně to byl průměrný výkon.  Zmíníme také v Přerově (u juniorů) důležitý pojem a to je „kanada“. Bodovali Vlček Daniel, Budník Adam, Baran Michal, Tesař Marek, Hořecký Tomáš a muž s červenou kartou Sirotný Marek. Omlouvám se, jestli jsem na někoho zapomněl.

FBC SPARTAK PŘEROV – FBC ZŠ UNIČOV   4:1
Druhý zápas s papírově silnějším soupeřem se nesl v ospalém duchu. První střídání, Bibr osamocen před brankářem po nepovedené nahrávané střele Doležala, 1:0! Hra oku diváka zrovna dvakrát nelahodila, avšak Loucký chtěl aspoň trochu navodit vyšší úroveň a tak předvedl pěkný slalom, podobně jako to řeže v letošní sezoně Šárka Strachová, 2:0 pro Přerov! V polovině zápasu nařizuje rozhodčí trestné střílení pro Uničov. Přerov krapec nechápe, Uničov si pro změnu ulevil, že jim sudí konečně něco pískl v jejich prospěch. Brankář Raška překonán, korigování stavu na 1:2 ze strany Uničova! Přerov se snaží něco vymyslet, Uničov v útoku bez nápadu. Nuda nuda, šeď šeď, jak říká Míra Bosák ve hře Fifa. Bohužel, letošní vydání komentář tohoto borce neposkytuje a tak si hlášky jako prešovský beton, Raul Gonzales Blanco a jiné můžeme jen připomínat… ale zpět k zápasu juniorů. Budník využívá zmatku v obraně Uničova a nekompromisně posílá míček do poloprázdné branky. Kontr Přerova, situace 2 na 1, další pohledná přihrávka, tentokrát na Tesaře, 4:1 pro Přerov! Konec zápasu, důležíté 3 body do tabulky!

Výkon v obou zápasech nebyl ideální, přesto to v letošní sezoně mnohdy stačí na plný zisk bodů. Do konce soutěže zbývá 8 zápasů a Přerov má na čele náskok 3 bodů na druhou Olomouc. Právě tyto dva celky si to rozdají v boji o vysněnou baráž. Další turnaj naznačí, jak se vše bude vyvíjet, neboť se utkají tyto dominantní celky ve vzájemném zápase v Hranicích. Výhra Přerova by znamenala náskok již 6 bodů a výhra Olomouce by pro změnu opět znamenala bodovou shodu.

Autor článku: Martin Kubalík

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!