Junioři Spartaku nezaváhali

V neděli odcestoval tým do Litovle s jasným cílem! Zisk 6 bodů byl zároveň povinností, aby si mančaft udatných jinochů udržel šanci na první místo v dramatickém souboji s Olomoucí. Chyběl Vlček starší a tak nezbývalo nic jiného, než vzít s sebou Vlčka mladšího a s ním zároveň útočníka Filku a brankáře Chudobu.  Tito hráči brousí zatím stále spíše dorostenecké florbalové pláně, avšak nyní dostali šanci se podívat o kategorii výše.

FBC ZŠ UNIČOV – FBC SPARTAK PŘEROV    1:6
Zápas s Uničovem, mužstvem, které pomalu klesá tabulkou, se nesl v pohodovém tempu. Většinu času trávil míček na našich „tyčích“ a soupeř se k vážnějšímu tlaku nedostal. I když jsme první inkasovali, přesilová hra v poslední minutě první periody nám umožnila dobrou šanci a Loucký jí po přihrávce od Budníka nepohrdl. Ve druhé části se nám podařilo vsítit již vedoucí branku, když opět zafungovala souhra bourače pouličního osvětlení Budníka s Louckým, kterému, jak vidno prospělo delší usazení zadnice v kožené sedačce pojízdného vozu trenéra Hausnera. Nacházíme se v periodě poslední a hned na začátku dostává Budník pěkný dárek od uničovského hráče. Stav 3:1 pro Přerov! Opravdu hodně šancí si v tomto zápase vytvořila lajna Haliak-Kubalík-Bibr, leč ne a ne dostat kulatý nesmysl za záda brankáře. Tyčka, brankář, střela vedle… Takhle se to táhlo už několikátým zápasem, avšak v čase 4:13 se tahle lajna kojetínských mládenců prosazuje! Kubalík nahrává před bránu a kapitán Uničova Zámečník si loptičku sráží do vlastní svatyně. Dalo by se řici, že zde zafungovala alfasamecká spolupráce. Nové boty, nová hokejka a další branku vstřílí Budník. No, snad už konečně našel tu pravou.  Svou střeleckou potenci ukázal všem přihlížejícím ještě Tesař a to byla zároveň poslední gólová radost v tomto utkání.  Pochvala směřuje také do brankoviště, kde podal Raška další z kvalitních výkonů!

FBC SPARTAK PŘEROV – FBC EXCALIBUR ŠTERNBERK   5:3
Zápas se soupeřem z druhého pólu tabulky, i tak by se dalo toto klání nazvat. Přerovská družina začala bravurně. Neuběhla ani minuta a na světelné tabuli již svítila jednička u našeho mužstva. Filka našel zpoza brány Louckého a ten se zavěsil! Probíhá třetí minuta zápasu a Šternberk otáčí stav zápasu ve svůj prospěch. Brankář Chudoba nic moc dělat nemohl a přesto, že si na míček téměř nesáhl, dvakrát inkasoval. Na konci třetiny Přerov utrpěl další ránu, stav 3:1 pro Šternberk. V zápětí fauluje Bibr soupeře, rozhodčí zákrok ocenili jako nedovolený a odeslali jej na trestnou lavici. Předtím, než se tak stalo, tentýž hráč nechal své emoce až příliš pracovat a tak dostává další trest, 2+10 za nesportovní chování. Byla to dosti krkolomná situace, neboť nás čekalo čtyřminutové oslabení. Přestávka se nesla v duchu spíše poklidném a tak jsme vstoupili do druhé periody s čistou hlavou. V oslabení se prosadil Baran, který využil nahrávky Haliaka a korigoval stav utkání. Vyloučení Bibra znamenalo změnu složení útočných řad a některým hráčům to dodalo nový impuls. V boji o míček uplatňuje Kubalík převahu nad soupeřem a tížené výhody využívá Loucký, 3:3! Budník neproměňuje trestné střílení a máme před sebou přesilovou hru. Hráči plní své pokyny, které jim vylíčil trenér Janoštík na tabulce, na které ještě před turnajem zářila jeho podobizna. Bohužel, kresba a celé umění mizí v dáli, dílo bylo smazáno a tabulka sloužila jako prostředek čistě taktický. Na hřišti se odehrává umění florbalové a Haliak svou „pumelenicí“ rozvlnil síť! Přerov nadále kombinoval a tlačil na svatyni soupeře. Poslední branku zaznamenal Loucký, hattrick! Konec zápasu plného zvratů s dobrým koncem pro naši družinu!

Odvážíme si 6 bodů a vše tak rozsekne další turnaj, kdy se utká Přerov v Uničově s Olomoucí a budeme tak sledovat přímý souboj o čelo tabulky! S předvedenou hrou můžeme být spokojeni, snad jen průchod emocím by mohl být vyjádřen smysluplnou florbalovou akcí na hřišti, nikterak projevem směrem k rozhodčímu. Pochvalu zaslouží také obrana ve složení Doležal, Hořecký, Tesař, Sirotný a Vlček mladší, která odvedla kvalitní výkon v důležitých chvílích. Brankáři Raška a Chudoba plnili též roli nepropustné zdi a taktéž se podíleli na zisku 6 bodů. Rozloučím se citátem: „Talent vyhrává zápasy, ale týmová práce a inteligence vyhrávají mistrovství.“

Autor článku: Martin Kubalík