Junioři Spartaku stále neporaženi!

V neděli 25. října se junioři Spartaku představili na domácí palubovce. Jejich cíl byl jasný, 6 bodů. Spartak vstupoval do zápasů z průběžné druhé pozice, když na minulém turnaji získal 4 body za remízu s Hranicemi a výhrou nad Olomoucí. Domácí obecenstvo se mohlo těšit na zlepšenou hru domácích hráčů a florbal nadprůměrné úrovní 3. ligy juniorů. Trenér „Pexy“ Janoštík musel udělat změny v sestavě, neboť jednogólový střelec Bibr mohl přihlížet jen z tribuny, byl mu diagnostikován zánět mozkových blan a tímto pádem ho na florbalových plání neuvidíme do konce tohoto kalendářního roku.

FBC SPARTAK PŘEROV – FBC ZŠ UNIČOV  2:2
V tomto zápase se utkali první s druhým týmem tabulky a tak se dalo očekávat, že to bude bitva o každý metr na hřišti. Přerov výborně nastoupil do utkání, když si zvláště první lajna vytvořila drtivý tlak, ale vše ztroskotalo na brankáři hostů. Bylo to jako souboj Davida s Goliášem, neboť strážce hostující branky dosahoval úctihodné velikosti. Domácí se radovali až v půlce 8. minuty první třetiny, když lehké napadání Kubalíka a Haliaka přinesla tíženou šanci a lehce kuriozní branku Haliaka, který musel míč za čáru usměrnit ze vzduchu. V první třetině předvedli junioři výkon, kterým by se chtěli prezentovat celou sezonu. Aktivní hra plná šancí a útočného pojetí. Uničov dosáhl vyrovnání ve druhé třetině, když se po nepřehledné situaci odrazil míček do brány od levé tyče. Hra plná šancí domácích stále nepřinášela ovoce, až na začátku třetí periody se prosadil Budnik přízemním projektilem. 2:1 pro Přerov a zápas se rázem vyvíjel podle plánů přerovského diváka. Avšak v 9. minutě se po útočné akci domácích dostal do situace 2 na 2 hostující tým a leč situaci vyřešil jednoduše, výsledek byl opět nerozhodný 2:2. Nic na tom nezměnil ani tlak Spartaku, který měl daleko více šancí a utkání tak mělo skončit jeho výhrou, bohužel opět selhala koncovka a tak se tým domácích musel spokojit s 1 bodem.

FBC EXCALIBUR ŠTERNBERK – FBC SPARTAK PŘEROV  3:8
Do druhého zápasu vstupoval Přerov jako favorit, protože jeho sok se topí s 0 body na konci tabulky. Soustředěný výkon v první třetině dostal Spartak do vedení  5:0 po této periodě a nutno podotknout, že Spartak vstřelil poprvé v této sezoně v utkání více než 2 branky. Branky obstarali Haliak, Vlček, Budnik a dvakrát skórující Loucký. Výborný výkon byl podpořen možná i asistentem trenéra v podobě Bibra. Druhá třetina byla jako den a noc v podání přerovských juniorů. Hráčům chyběl pohyb, jakékoliv nasazení, jakoby se jim vybily baterky. Probuzením byl až 3. gól Šternberka a skóre 5:3 z pohledu Přerova. Na konci třetina se hra vyrovnala a Spartak vsítil branku v poslední minutě druhé periody, stav 6:3! Poslední třetina už byla spíše exhibicí, při které si hráči Přerova dělali na hřišti, co chtěli. Poslední změna stavu proběhla při střídání první formace, když se technickou žblabuňkou po zemi prosadil Doležal. Následně se v situaci 2 na 1 zachoval sobecky Kubalík, když zvolil střelu na přední tyč a i když doposud střílel slepými patrony, nyní zamířil přesně. Přerov slavil gólové hody a výhru za výsledek 8:3!

Za 3 týdny se Spartak představí v Hranicích proti domácímu celku a mužstvu Olomouce. Nyní je přerovské mužstvo na 1. místě tabulky společně s Uničovem a na svém kontě má 8 bodů. Pozitivem je rozhodně to, že je tento tým stále bez prohry a výkony, kterými se prezentuje na zápasech jsou konečně ukázkou toho, na co tento tým má.

Autor článku: Martin Kubalík

Diskusní téma: Junioři Spartaku stále neporaženi!