Junioři udrželi neporazitelnost

V sobotu 14. listopadu se představili junioři v Hranicích na neoblíbené hale Naparia. Zápasy s Olomoucí a Hranicemi. Zvláště zápas s Olomoucí byl velice důležitý, neboť to je snad jediný tým, který Přerovu dělá v této lize problémy. Tým ve složení Raška – Hořecký,Sirotný, Vlček, Doležal – Haliak, Tesař, Kubalík, Budník, Baran, Loucký se vydal za honbou prvních 6 bodů. Tudíž cíl byl jasný, udržet neporazitelnost!

FBC SPARTAK PŘEROV – TEMPISH FBS OLOMOUC   5:4
Utkání, ve kterém Přerov pětkrát vedl a nakonec i zvítězil můžeme zhodnotit jednoduše, bojovnost a týmovost. První branku vsítil Loucký, který doteď neví jak se mohl kulatý nesmysl dokutálet za brankáře Olomouce, avšak nebylo to v tomto zápase poprvé, co se prosadil dokonale vyměřeným projektilem. Olomouc srovnala známou dvojicí, když Blana servíroval Tichému a ten se nemýlil. Druhá třetina nabídla dva góly na straně domácích. Tesař neuspěchal své zakončení a počkal si, až mu brankář hostů nechá nějaké to místečko v pravé vrchní čtvrtině branky, 2:1! Minutu před koncem druhé periody se do úniku dostal Baran, který pověsil míček do vrchního růžku branky Olomouce a rozjásal přerovské juniory potřetí. Přerov vstupoval do třetí třetiny s nadějným stavem a tak se přestávkový proslov nesl hlavně v duchu jednoduchosti, koncentrovanosti a jiných nezbytných věcí pro udržení tohoto výsledku. Začátek třetiny, střela přes hráče, kontaktní branka Olomouce. Po chybné rozehrávce přečíslení tři na dva na straně Přerova. Kubalík jej vyřešil táhlou střelou, 4:2. Do konce zápasu zbývalo šest minut, Olomouc značně nalomená, Přerov v euforii. Dvě slepené branky z před brankového prostoru a stav opět nerozhodný, 4:4. Trenér Janoštík vydedukoval… Je čas vzít timeout. Muž činu přerovský tým uklidnil a ten se po seppuku (harakiri) akci Doležala, který jakýmsi omylem našel Louckého a jeho přízemní projektil zamířil do olomoucké brány, mohl radovat z vítězné branky.

Olomouc byla v tomto utkání lepším týmem a jen díky skvělému zákroku brankáře Rašky deset vteřin před koncem udržel Přerov tak důležitou výhru. Blokování střel a zarputilost byla hlavním faktorem, díky kterému Spartak doslova vydřel 3 body. Střely na bránu cca 8 ku 30.

FBŠ TEIWAZ HRANICE – FBC SPARTAK PŘEROV   3:7
První utkání skončilo 2:2 a tak chtěl Přerov napravit reputaci a prolomit střeleckou labilitu, povedlo se! První třetina nepřinesla mnoho vzruchu. Pohled na občasné šance Hranic a mdlého Spartaku, snad ještě znaveného z boje proti Olomouci nebyl nikterak oslnivý. Skóre 0:0 po třetině bylo zasloužené pro oba celky. Ve druhé periodě se začala hra Spartaku zvedat a postaral se o to zvláště Budník, kterému hraničtí obránci sami odevzdávali míček a ten tak chladnokrevně mohl využít dvou samostatných úniků. Spartak vedl o dvě branky. V polovině zápasu byla k vidění nevídaná akce. Haliak vyvezl míček, předal jej do palebné pozice Hořeckému, který si na poslední chvíli rozmyslel střelu a poslal crossovou nahrávku na nabíhajícího Kubalíka, který bekhenden jednoruč dokončil skvostné dílo. Budeme shovívavý, jednalo se o přerovskou akci roku! Do konce třetiny Hranice ještě snížili, avšak Spartak mohl být se svou hrou spokojen. V poslední periodě dokončil svůj hattrick Budník, opět sám proti brankáři klička do bekhendu a lehký ironický úsměv tohoto střelce. Přerovští junioři hru kontrolovali a předváděli další akce „alá“ Barcelona s dokončením do prázdné brány. Jediným problémem u těchto akcí byla koncovka, kdy místo střely volili junioři spíše další nahrávku a sami se tak připravili o ještě povzbudivější výsledek. Bekhend Kubalíka, povedená akce Vlčka s Tesařem, který zamířil na bližší tyč a konečná akce nahrávajícího Kubalíka na nekompromisního bourače prázdné brány Haliaka znamenala celkové skóre 3:7!

Co dodat, za dva týdny se junioři poperou o dalších 6 bodů v Olomouci, kde nastoupí proti Uničovu a Šternberku. Nynější bilance 4 výher a 2 nerozhodných výsledků řadí Spartak naprvní místo, o které se dělí s týmem z Uničova. Avšak nepředbíhejme, stále před sebou máme 14 utkání a to je ještě daleká cesta na jakékoliv unáhlené závěry.

Autor článku: Martin Kubalík

Diskusní téma: Junioři udrželi neporazitelnost